У Берліні провели акцію, присвячену 6 роковинам анексії Криму: красномовні фото

29 лютого 2020, 20:13
Читать новость на русском

У німецькій столиці пройшла акція проти російської окупації Криму. На заході зібралося майже два десятки людей. Вони мали з собою плакати та державні прапори України і Німеччини. Люди вигукували гасла і висловлювали свою підтримку Україні.

Через те, що місцем проведення акції обрали майданчик біля вокзалу S-Bahnhof Zoologischer Garten, де завжди багато людей, подією зацікавились перехожі. Ініціював акцію один із засновників руху Demokratischer Morgenstern Berlin - Демократичний Моргенштерн Берлін Андрій Федоришин. На фейсбук-сторінці цієї спільноти з’явилось багато фото з заходу.

Думка: Росія мріє зробити з Кримом те ж, що й зі Східною Пруссією, – віцеадмірал ВМС Тарасов

Хоч активними учасниками акції були лише 20 осіб, людям вдалося привернути увагу туристів та місцевих жителів до події.

Чимало з них знімали акцію на відео, розпитували про неї, а дехто навіть приєднувався до скандування лозунгів демонстрантів.


Активісти із плакатом "Зупиніть російську окупацію"/ фото із соцмереж


Активісти у Берліні на акції проти окупації Криму/ фото з соцмереж

За словами однієї з учасниць, гімн України співав навіть китаєць.

Оскільки були дані про можливі провокації, активістів посилено охороняла поліція.


У заході взяли участь понад 20 осіб/ фото з соцмереж


Люди також протестували проти військової агресії Росії на Донбасі/ фото з соцмереж


Акцію посилено охороняла поліція/ фото з соцмереж

Що відомо про анексію Криму:

  • Росія захопила та включила до свого складу український півострів у березні 2014 року. Сталося це під кінець Революції Гідності. Російські окупанти почали перекидати на півострів своїх військових без розпізнавальних знаків. У народі їх почали називати "зеленими чоловічками".
  • Проросійські сили у Криму організували низку антиукраїнських виступів та створили так звані загони "самооборони Криму". Ці люди мали начебто захищати кримчан від нападу "Правого сектора".
  • 16 березня 2014 на території Криму і міста Севастополя пройшов референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні ЄС, ні США не визнали це незаконне голосування й початок тимчасової анексії Криму. На Росію за цей акт агресії наклали суворі економічні санкції.
  • РФ на території Криму продовжує свою репресивну політику: ув’язнює проукраїнських активістів, проводить обшуки, залякує та убиває кримських татар, переселяє на півострів своїх громадян та депортує українців.