У Гамбурзі стартує дводенний саміт "Великої двадцятки": про що говоритимуть
У німецькому Гамбурзі стартує дводенний саміт "Великої двадцятки". Головні теми форуму – тероризм, міжнародна торгівля та захист клімату. Втім, говоритимуть багато і про Україну. Зокрема, на полях саміту відбудуться перемовини Дональда Трампа і Володимира Путіна. Це буде перша їхня особиста зустріч, і триватиме вона приблизно годину. Чого чекати від розмови і загалом від саміту.
Порядок денний цьогорічного саміту на правах господарки задала Ангела Меркель. Німеччину турбують першочергово три питання. Це тероризм, відкриті ринки і боротьба з глобальним потеплінням. Якщо перше не викликає багато дискусій, то інші два – можуть стати причиною запеклих суперечок. Найбільші розбіжності у Меркель з Трампом, який вирішив вийти з Паризької кліматичної угоди і готовий вдатися до протекціонізму.
Читайте також: Трамп та Меркель провели коротку зустріч: говорили і про Україну
За день до саміту німецький канцлер прийняла у себе китайського лідера Сі Цзиньпіня і спробувала заручитися його підтримкою.
На нас чекають складні обговорення, адже знайти спільний знаменник для 20 країн із власним розвитком та ідеями геть непросто,
– заявила Ангела Меркель.
Не менше важлива частина саміту - це двосторонні переговори лідерів провідних економік світу, які і формують велику двадцятку. Зокрема у Гамбурзі вже сьогодні відбудеться перша особиста зустріч Дональда Трампа і Владіміра Путіна. Головні теми їхніх переговорів – окупація Криму, війна на Донбасі та сирійський конфлікт.
"Те, що Порошенко зустрівся з Трампом перед тим, як Трамп зустрінеться з Путіним, це був дуже позитивний момент. Я б не хотів, щоб Трамп сідав за стіл з Путіним до того, як почути позицію українського та польського президентів", – зазначив екс-координатор політики санкцій у Держдепі США Даніел Фрід
Читайте також: У США готується великий подарунок Путіну щодо України, – Atlantic Council
Оглядачі кажуть, що господар Кремля покладає на зустріч з Трампом великі надії. Зокрема, Путін спробує добитися, якщо не скасування, то хоча б послаблення американських санкцій. Та чи варто розраховувати йому на успіх – поки невідомо.
Напередодні американський лідер згадував Росію в своїм промові у Варшаві. Оглядачі кажуть, це певний сигнал Путіну перед двосторонньою зустріччю.
Ми закликаємо Росію, щоб вона припинила дестабілізацію України та інших країн, відмовилася від підтримки ворожих режимів у Сирії та Ірані,
– заявив Дональд Трамп.
Говоритимуть про Україну у Гамбурзі і в іншому форматі. Ситуація на Донбасі стане головною під час тристоронньої зустріч Ангели Меркель, Володимира Путіна і Еммануеля Макрона.
Триватиме саміт G20 два дні і завершить у суботу, 8 липня, по обіді.