У Лондоні розробляють самокероване метро, науковці виготовили роботизоване дерево

21 жовтня 2014, 23:33
Читать новость на русском

У Лондоні у недалекому майбутньому з'явиться самокероване метро, компанія Bosch випустила набір для бездротового заряджання електроінструментів, європейські науковці розробили перше у світі рободерево, – в інноваціях сьогодні.

Метро з автопілотом

250 футуристичних поїздів працюватимуть у повністю автоматичному режимі. Щоправда, в кабіні кожного з них перебуватиме машиніст, який зможе взяти на себе управління в екстреній ситуації.

Цікаво, що на станціях метро встановлять додаткові скляні перегородки, які відділятимуть край платформи від колії. Вони відкриватимуться і закриватимуться одночасно з дверцятами поїзда. За словами розробників, це дозволить захистити людей від падіння на залізницю.

Розробкою і конструюванням новітнього метро займатиметься одна з п'яти компаній – французька Alstom, німецька Siemens, японська Hitachi, іспанська CAF та канадська Bombardier. Перші автопілотовані поїзди планують запустити у 2022 році.

Бездротова зарядка

Компанія Bosch випустила набір для бездротового заряджання електроінструментів – Bosch WC18CF-102. До нього входить 18-вольтний акумулятор з модулем індукційної зарядки, рамка-тримач і сам зарядний пристрій.

Таким чином, система підійде до будь-якого бездротового інструмента Bosch – дриль, шуруповерт тощо. Достатньо підключити комплектний модуль і поставити пристрій у рамку-тримач.

Рободерево

Plantoid може знадобитися у міжпланетній експедиції. Кілька таких "саджанців", висаджених на поверхні, дозволять створити дослідницьку мережу.Рободерево має пластиковий, виготовлений на 3D-принтері стовбур.

Всередині – електроніка, мікропроцесори та джерело живлення. Зі стовбура ростуть 4 гілки з різноманітними датчиками – для хімічного аналізу повітря, моніторингу температури, вологи, сили тяжіння, дотику.

Також Plantoid має 2 коріння. Одне – щупальце з датчиками для проникнення в ґрунт і його подальшого аналізу. Друга частина – це бурова установка, щоб робот міг надійно закріпитися у землі.

За словами розробників, поки що це лише демонстрація можливостей. Однак, цю технологію дійсно можна буде використовувати під час майбутньої колонізації Марсу.