У нас різне бачення про передачу кордону, – Зеленський

10 грудня 2019, 01:46
Читать новость на русском

Під час саміту у нормандському форматі сторони обговорили повернення під контроль Києва української ділянки державного кордону на Донбасі. У президентів Зеленського і Путіна зовсім різні бачення щодо цього питання.

Так, Володимир Зеленський вважає, що Україна має відновити контроль над своєю ділянкою кордону ще до проведення виборів на території окупованого Донбасу. Про це він заявив під час спільного брифінгу лідерів "нормандської четвірки" у Парижі.

Важливо: Про що домовилась "нормандська четвірка": перші новини

У нас різне бачення щодо передачі українського кордону. Я хочу, щоб її передали до виборів на Донбасі. Ми змушені знайти вирішення з цієї ситуації, зокрема, завдяки ще двом лідерам, які беруть участь у цьому форматі,
– зауважив український лідер.

Зеленський додав, що питання виборів на Донбасі та передачі українського кордону обговорюватимуть на різних рівнях упродовж 4 місяців, до проведення чергової зустрічі лідерів України, Росії, Франції та Німеччини.

Глава Кремля виступив із кардинально іншою позицією. Він каже: українська сторона може відновити контроль над кордоном на наступний день після проведення виборів на Донбасі. Саме це прописано у мінських домовленостях і дотримуватись їх слід обов’язково.

Якщо ми будемо підіймати цей пункт, переписувати його, то за ним послідують інші. Це зведе нанівець усі попередні домовленості. Нащо переписувати мінські домовленості? Така наша логіка,
– висловив Путін свою позицію.

Головне про нормандський саміт:

  • Вперше за останні 3 роки лідери України Володимир Зеленський, Франції Еммануель Макрон, Німеччини Ангела Меркель і Росії Володимир Путін сіли за стіл переговорів. Саміт відбувався у закритому форматі.
  • Головне питання, яке обговорювали лідери, – подальші кроки й терміни встановлення миру на Донбасі.
  • Після переговорів нормандської четвірки Зеленський і Путін вперше поговорили тет-а-тет. Розмова затягнулася на 1,5 години. Глава Кремля запевнив, що зустріч з українським президентом пройшла "добре, по-діловому".
  • На саміті вдалося домовитися про новий режим припинення вогню на Донбасі до кінця 2019 року та розведення сил на трьох нових ділянках до кінця березня 2020 року.
  • Проте, президентам не вдалося домовитися про вибори на Сході України та виведення з регіону російських військ.