У німецькому МЗС пояснили різницю між Євромайданом та заколотом у Туреччині
У міністерстві зовнішніх справ Німеччини переконані – у 2014 році в Україні влада змінилась на цілком легітимних підставах, у той час як в Туреччині військові хотіли захопити владу насильницьким шляхом.
Про це йдеться у відповіді прес-служби німецького МЗС на коментар одного з читачів на офіційній сторінці у соцмережах, повідомляє Deutsche Welle.
В німецькому зовнішньополітичному відомстві нагадали, що після масових виступів на Майдані Незалежності у Києві наприкінці 2013 – початку 2014 років президент Віктор Янукович у присутності офіційних представників Франції, Німеччини та Польщі підписав меморандум щодо мирного врегулювання кризи. Однак вже після підписання, у ніч з 21 на 22 лютого, він втік з Києва. Крім Януковича, з країни виїхала значна частина міністрів, а голова Верховної Ради Володимир Рибак подав у відставку.
"У цій ситуації український парламент як єдиний дієздатний та демократичний і легітимний орган влади одноголосно ухвалює 22 лютого 2014 року новий закон про призначення виборів президента на 25 травня 2014 року," – додали у німецькому МЗС.
Натомість у Туреччині, додали у прес-службі відомства Штайнмаєра, путчисти планували створити військову диктатуру та вивели військову техніку проти народу.
"Ваше порівняння шкультигає, і то сильно", – резюмували у німецькому МЗС.
Тим часом у Туреччині тривають репресивні заходи. Тепер вони торкнулись суддів, прокурорів та бізнесменів.