Після невдалої спроби державного перевороту президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган продовжує утиски політичних конкурентів, повідомляє Deutsche Welle.

У трьох тисяч турецьких суддів і прокурорів конфіскують усе рухоме та нерухоме майно. Їх підозрюють у зв’язках з проповідником Фетхуллахом Гюленом, який є головним політичним противником Ердогана. Саме Гюлена та його рух називають організатором спроби насильницького захоплення влади у ніч з 15 на 16 липня цього року.

Між тим сам Гюлен вкотре заперечив свою причетність до спроби заколоту. Про це він заявив в інтерв'ю італійському виданню Corriere della Sera, опублікованому 29 липня.

Репресії торкнулись і представників бізнесу. Так, 29 липня слідчі затримали трьох керівників холдингу Boydak, повідомляє державна інформагенція Anadolu.

Згідно з повідомленням, керівник компанії Мустафа Боїдак був затриманий у розташованому в центральній частині країни місті Кайсері. Разом з ним заарештували двох інших членів керівної ланки холдингу.

Також видані ордери на арешт колишнього керівника холдингу Хаджі Боїдака, а також двох членів наглядової ради компанії. Підприємців також підозрюють в зв'язку з фінансовою діяльністю руху "Хізмет" ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена.

Раніше турецька влада ухвалила рішення про закриття кількох десятків національних ЗМІ. Всього планують закрити 130 місцевих видань і каналів.

Нагадаємо, у ніч з 15 на 16 липня в Туреччині відбулася спроба захоплення влади військовими. Вони намагалися скинути уряд, проте їхнє повстання придушили. У неділю, 17 липня, турецька влада заявила, що практично всі учасники спроби військового перевороту затримані, контроль над країною відновлений.