УКР РУС
27 січня 2015, 22:51
3

У ПАРЄ ще не вирішили, чи повертати Росії право голосу

Дискусія щодо зняття санкцій з російської делегації у ПАРЄ ще не закінчилися, учасники засідання розділилися на два табори.

Про це в інтерв’ю “Німецькій хвилі” сказав Заступник голови Парламентській Асамблеї Ради Європи Алекс Фішер.

“Під час дискусії виникло два табори — одні прагнули бути відкритими для переговорів з Росією і продовжувати переговори, а інші вимагали бути жорсткішими до російської делегації. Тут ідеться про те, щоб дати Москві чіткий сигнал, що ми очікуємо від неї дотримання мінських угод. З огляду на це є кілька пропозицій. Одна з тих була у доповіді. Це застосувати частину санкцій проти російської делегації. Приміром, заборона на участь російських спостерігачів на виборах, заборона на представлення звітів та доповідей”, — сказав Фішер.

Читайте також: Європа втомилася від України, — політолог про дебати ПАРЄ

На його думку, такий хід подій став би “загостренням санкцій”.

Але з іншого боку доповідач запропонував залишити Росії право голосу аж до літа. Це рішення далося дуже нелегко і в моніторинговому комітеті його прийняли лише з незначною перевагою голосів — 22 до 20. Дехто вимагав позбавити Росію права голосу до літа, щоб подивитися, як Росія дотримуватиметься угод,
— зазначив віце-голова ПАРЄ.

Він наголосив, що з часу, коли Росію позбавили права голосу в ПАРЄ через анексію Криму, РФ “не зробила абсолютно нічого”, тож ПАРЄ слід ухвалити нове рішення.

“Є країни, позиція яких цілком недвозначна, приміром, Україна, Грузія, Польща, країни Балтії. В інших країнах дискусії ведуться представниками різних партій. Сперечаються через деталі. Усе зводиться до питання права голосу. У решті питань усі, по суті, одностайні. Ясно одне: санкції неминучі. Ясно, що Росія має поступитися своєю політикою Раді Європи. Єдиним аспектом теперішньої дискусії є те, чи ми зробимо крок першими до Росії, чи будемо вичікувати, поки вона зробить крок першою у наш бік. А тоді ми могли б відреагувати поверненням права голосу”, — розповів Фішер.

Читайте також: Представники російської влади у світі не можуть сказати ані слова правди, — дипломат

Зазначимо, рішення щодо скасування або продовження санкцій щодо російської делегації ПАРЄ має ухвалити 28 січня.

Нагадаємо, 27 січня Парламентська асамблея Ради Європи переважною більшістю голосів ухвалила резолюцію, у якій наголошується на неприпустимості фінансування Росією тероризму.