У Польщі діятиме санітарний контроль на кордоні з Україною
Через епідемію коронавірусу Польща найближчими днями запровадить санітарний контроль на кордоні з усіма сусідами, зокрема Україною. Нині такий діє на спільному кордоні Польщі з Німеччиною і Чехією, але згодом діятиме на усіх зовнішніх кордонах.
Спеціальні медичні і санітарні процедури на кордонах Польщі з Україною, Росією і Білоруссю має бути запроваджено з вівторка, 10 березня. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на заяву очільника МВС Польщі Маріуша Камінського.
До слова Президент Польщі підписав спецзакон про боротьбу з коронавірусом
Наразі санітарний контроль запроваджено у чотирьох пунктах пропуску на кордоні з Німеччиною і в одному – на межі з Чехією. Ці пункти обрані тому, що саме через них рейсові автобуси перетинають польський кордон.
Ми хочемо здійснювати санітарний контроль в усіх автобусах, мініавтобусах, усіх транспортних засобах, які перевозять значну кількість людей,
– наголосив Камінський.
Відтак такий контроль буде запроваджено на усіх пунктах пропуску, а діятиме він цілодобово.
Голова прикордонної служби Польщі Томаш Прага розповів, що під час контролю у всіх, хто планує перетнути польський кордон, вимірюватимуть температуру. Також у них перевірятимуть картки подорожувальників.
У разі, якщо під час перевірки виникне підозра на коронавірус, автомобіль, в якому подорожує людина з підозрою, буде відокремлено від усіх інших.
Варто знати Коронавірус з Китаю: останні новини
Коронавірус у Польщі: коротко
Поки у нашої сусідки особливих проблем через коронавірус не виникало. У Польщі загалом було 11 підтверджених випадків захворювання коронавірусом, але від хвороби ніхто не помер.
Втім для Польщі, як і для України, небезпекою є географічне розташування. Фактично держави є коридором між Західною і Східною Європою, тож через них щодня проходять велика кількість туристів.
Що відомо про епідемію коронавірусу?Станом на 7 березня від вірусної пневмонії, яку спровокував коронавірус, померли 3 тисячі 491 людина. Загальна кількість інфікованих – 102 тисячі 84 особ по всьому світу. Втім, є і хороші новини – одужали понад 57 тисяч людей.