У Польщі ухвалили скандальний закон про Верховний суд: протести в країні тривають
20 липня Сейм Польщі прийняв законопроект про Верховний суд, який запропонувала керівна партія "Право та справедливість".
Як підкреслює "Польське радіо", голосування відбувалося у гарячій атмосфері. Зокрема, було чутно вигуки "Ганьба".
Загалом участь у голосуванні взяли 450 депутатів, з яких 235 підтримали цей законопроект, а проти виступили 192 народні обранці. Крім того, 23 парламентарі утрималися.
Читайте також: Масштабні протести у Польщі тривають: опозиція заговорила про свій Майдан
До слова, під час розгляду законопроекту Сейм відхилив усі поправки, які вносили опозиційні сили, а ухвалив поправки, які запропонували представники "Права та справедливості" – ця пропозиція змін до законопоректу містила постулати президента Польщі Анджея Дуди.
Відтак, відповідно до закону, тепер членів Національної ради судочинства вибиратиме нижча палата польського парламенту, більшістю 3/5 голосів. Також серед прийнятих змін – засади праці Верховного суду будуть визначатися президентом (шляхом розпорядження), а не міністром юстиції.
Ще одна запропонована президентом Анджеєм Дудою передбачає, шо президент, а не – як це спочатку пропонувалося – міністр юстиції, вирішуватиме, хто з нинішніх суддів залишиться у Верховному суді після прийняття нового закону.
Нагадаємо, польська опозиція протестує проти реформи судочинства, відтак у країні вже кілька днів тривають протести. До слова, лідер партії "Громадянська платформа"Ґжеґож Схетина сказав, що "Право та справедливість"своїми змінами до закону про Верховний суд "нищить польський державний інтерес».