У Тернополі відкрили інноваційний медичний заклад

26 грудня 2017, 19:48
Читать новость на русском

Два дні – це критичний термін надання допомоги людям, які отримали політравми. В Україні поки діє єдиний центр, де фахівці, які навчалися за кордоном, допомагають потерпілим.

Ззовні це звичайна лікарня, втім головна родзинка всередині. Надсучасна новенька техніка, якої більше немає в Україні. У новому Центрі політравми можуть швидко і якісно визначити серйозність травми, і цим самим врятувати пацієнта. Адже для хворих із політравмами найважливішими є перші дні.

Читайте також: Як українці живуть з рідкісною хворобою – торсійною дистонією

"Перші два дні – найважливіші. 50% людей після політравми вмирають в перші дні. Важливо, щоби наша швидка мала куди привезти пацієнтів, які отримали політравму", – зазначила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

В обласній лікарні і раніше було відділення, яке спеціалізувалося на політравмі. Проте у новому центрі працюватимуть лікарі-хірурги різних спеціалізацій.

Хворий з політравмою – це пацієнт, який отримав множинні ураження різних систем і органів. Тому допомога повинна надаватися одномоментно. От в чому проблема. Чому гинуть люди? Бо в перші "золоті години" надання допомоги ми починаємо його возити з одного стаціонару в другий,
– розповів головний лікар Тернопільської обласної університетської лікарні Василь Бліхар.

Загалом на ремонт Центру виділили 7 мільйонів гривень, ще раніше – 2,5 мільйони з держбюджету на закупівлю нового обладнання. Наразі Центр політравми розрахований на 9 ліжок. Сюди привозитимуть людей, які отримали травми після ДТП, падіння з висоти, або інших надзвичайних ситуацій.

Центр відкрили в рамках проведення медичної реформи. В майбутньому такі ж заклади мають з'явитись у всіх великих містах.