У Торонто відкрили меморіал жертвам Голодомору в Україні
У канадському Торонто з’явився меморіал жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років. Скульптурну композицію розмістили на території Виставкової площі, неподалік від аеропорту та набережної озера Онтаріо.
Про це повідомляє "Укрінформ".
Зазначимо, що центральне місце меморіалу зайняла скульптура українського митця Петра Дроздовського "Гірка пам’ять дитинства". Ця скульптура пов’язує меморіал у Торонто із іншими схожими пам’ятниками в Україні та інших країнах.
Читайте також: Сенат США одностайно визнав Голодомор геноцидом українського народу
До офіційної церемонії відкриття меморіалу долучилося кілька сотень людей, серед яких були мер Торонто Джон Торі, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд та перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.
Українська громада Канади протягом багатьох років, коли пам’ять про Голодомор приховувалася, берегла її і змогла повернути до України. Це дуже важливий внесок і я особливо вдячна старшим членам нашої громади, які підтримували цю пам’ять,
– сказала Фріланд, яка має українське коріння.
Прем’єр Канади також згадала незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова.
"Варто згадати про Олега Сенцова і подумати про кримських татар. Вічна пам’ять усім жертвам, будемо далі боротися за тих, хто страждає", – наголосила Фріланд.
Додамо, що згідно із попереднім кошторисом, на спорудження меморіалу витратили близько 1,2 мільйона доларів. Більшу частину цієї суми було зібрано зусиллями української діаспори за допомогою індивідуальних пожертв.
Що таке Голодомор в Україні? Акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Це призвело до смерті від голоду 3 мільйонів 941 тисячі людей. Голодомор був викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва СРСР та УСРР на чолі з Йосипом Сталіним. Був розрахований на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.