Про це йдеться у повідомленні посольства України у США.

Читайте також: Порошенко закликав ООН ухвалити декларацію про Голодомор в Україні

Таким чином Сенат визнав висновки Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року, ред.) про те, що "Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців".

Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії,
– йдеться у повідомленні.

У рішені також засуджується систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Співавторами резолюції виступили співголови Сенатського українського кокусу, а також сенатори Роберт Портман та Річард Дурбін.

Що таке Голодомор?Акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Це призвело до смерті від голоду 3 мільйонів 941 тисячі людей. Голодомор був викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва СРСР та УСРР на чолі з Йосипом Сталіним. Був розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.