У Великій Британії включили тризуб до екстремістських символів: Україна обурена

20 січня 2020, 16:10
Читать новость на русском

Антитерористичний відділ поліції Великої Британії включив український тризуб у список екстремістських символів у межах кампанії проти радикалізму. Документ вже розіслали медичним працівникам та викладачам освітніх закладів. Україна відреагувала на дії британської поліції обуренням.

Британська поліція заявляє, що посібник поширюється по всій Англії в межах підготовки до програми "Превенція" з боротьби з радикалізацією. Він призначений для того, щоб упіймати осіб, які можуть загрожувати вчиненням терористичних актів.

Цікаво: "Азов" – патріоти чи терористи: чому США взялись за ветеранів полку

У візуальному розділі посібника з виявлення знаків та символів праворадикальних груп, у секції "тату", наведений герб України під назвою "Український тризуб (націоналістичний)". Зображення розміщене поруч із нацистською символікою.


Герб України в англійському посібнику / twitter.com/UkrEmbLondon

Крім того, увагу ЗМІ привернули й інші деталі переліку – наприклад, посібник містить розділ "Групи та символи захисту довкілля", до якого увійшли організації із захисту довкілля Greenpeace та Extinction Rebellion.

Поліція Великої Британії наполягає на тому, що цей посібник не має на меті визначити всі групи, які він описує, як екстремістські. Правоохоронці уточнили, що він має на меті покращити розуміння знаків та символів, з якими люди можуть зіткнутися.

У розділі організацій, що сповідують ідею домінування білої раси, наведена також символіка полку "Азов".

Реакція України

Посольство України назвало розміщення гербу України у документі поряд з нацистськими символами обурливим. Дипломати вимагають негайно видалити тризуб з посібника і принести офіційні вибачення Україні.

У МЗС України також відреагували на ситуацію.

Державний герб України бере свій початок з Київської Русі та є одним із символів єдності українців. Він широко використовується державними органами влади та громадськістю,
– йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що будь-яке пов’язування герба України з екстремізмом ображає почуття мільйонів людей в Україні та за її межами. У МЗС очікують на офіційний коментар Великої Британії.

"У разі підтвердження згаданого факту, вимагаємо вилучити українську державну символіку з посібника", – узагальнили у відомстві.

Що відомо про дискредитацію проти "Азова"?40 членів Палати Представників США підписали звернення до Держсекретаря США Майка Помпео. Вони вимагають внести український полк "Азов" та 2 праворадикальні організації в Європі до списку іноземних терористичних організацій.

У відповідь в полку "Азов" заявили: таке звернення є інформаційною атакою на Україну та її державну безпеку. Так само на дискредитаційну кампанію поскаржився і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Навесні 2019 року Державний департамент США назвав представників азовського руху із "Національного корпусу" "групою ненависті" через напади на представників національних меншин і ЛГБТ-спільноти.