У Волкера змінилися акценти після зустрічі із Сурковим, – міжнародник

28 листопада 2017, 15:20
Читать новость на русском

Зустрічі спецпредставника США Волкера і помічника Путіна – це єдиний формат, який може призвести до вирішення конфлікту на сході України. Але у Волкера цікаво змінилися наголоси.

Про це сайту "24" розповів правник-міжнародник Геннадій Друзенко.

Читайте також: Бомба уповільненої дії для Трампа і Путіна, – The Guardian про нові санкції США проти Росії

На думку експерта, домовляються два важковаговики, які зацікавлені в досягненні компромісної угоди. Адже, вважає Друзенко, Європа, швидше за все, хоче формально заморозити конфлікт і зняти з себе відповідальність.

"Переговори Волкера і Суркова – ключові зустрічі. Якщо на них нічого не буде досягнуто, то конфлікт на сході України, буде постійно жевріти і його можна легко підпалити", – зауважує Геннадій Друзенко.

Однак експерт звертає увагу на зміну акцентів у заявах Волкера. З одного боку, представник США підтверджує, що Росія повністю контролює псевдореспубліки і несе всю відповідальність за події на Донбасі, і немає жодного сенсу говорити з ватажками "Д/ЛНР". З іншого, з’явився наголос на виконанні Україною мінських угод.

Це міна уповільненої дії під українську державність, тому що означатиме надання особливого статусу ОРДЛО. Ці наголоси Волкера, вочевидь, є наслідком останньої зустрічі з Сурковим. Є загроза, що Україну будуть змушувати заплатити дуже високу ціну заради того, щоб впихнути окуповані Росією території, як ракову пухлину, назад – без реального відновлення суверенітету,
– переконаний Геннадій Друзенко.

Як зауважує фахівець, Україна з наступного року входить у складний період. Фактично розпочинаються президентські і парламентські вибори, буде багато популізму. А 2019 рік – пікові випади по зовнішнім боргам. І держава буде досить слабкою.

"Може виникнути ситуація, що формально питання конфлікту на Донбасі буде знято, а де-факто ми отримаємо дефрагментацію державності і Росію з правом вето в українській внутрішній політиці", – вважає експерт.

За його словами, проблема в тому, що керівництво держави, насамперед президент Порошенко, обрав зовнішню легітимність ціною внутрішньої. Якби, говорить Друзенко, в нього була підтримка 50-60%, то Порошенко би заявив: українці такий сценарій не підтримають. Але при 10-12% підтримки ти повністю залежний від зовнішніх гравців: вони дають кредити, обіцяють зброю, і відбувається втрата суб’єктності на переговорах.

Ми ніколи ще не були близько до того, що нам під якимось соусом всунуть окуповані території без відновлення реального українського урядування,
– наголосив Геннадій Друзенко.

Нагадаємо, спецпредставник США по Україні Курт Волкер інтерв'ю газеті "The Washington Post" заявив, що США не підтримують участі громадян Росії у миротворчій місії на Донбасі. Він також зазначив, що у Києва також є зобов'язання в рамках мінських домовленостей, в тому числі проведення місцевих виборів на сході України, надання регіону спеціального статусу і амністія сепаратистам. Це може статися тільки, якщо Путін виконає свою частину угоди.