У санкційному документі, який складається із 241 розділу, вказано що до лютого 2018 року адміністрація Трампа повинна передати в Конгрес детальну доповідь з "інформацією про найвпливовіших російських олігархів", про їхні відносини з Путіним, розміри їхніх статків, джерела доходів та факти корупції. Згідно цих даних, зазначені особи з РФ можуть потрапити під жорсткі персональні санкції у вигляді "замороження" рахунків і заборону на видачу віз, нагадує журналістка The Guardian Наталі Нугайред.

Читайте також: США готують небувалі санкції проти Росії, – ЗМІ

Безпрецедентні перевірки стосуватимуться не лише найбагатших людей Росії, але і членів їхніх сімей, а також їхніх бізнес-партнерів на Заході. Таким чином, якщо у лютому закон про санкції таки приймуть, і якщо він виконуватиметься в повному обсязі, це може привести до дестабілізації режиму в РФ, а не тільки до неприємностей для соратників із найближчого оточення Путіна,
– йдеться у публікації.

Новий законопроект змусив російських олігархів панікувати. Співробітник Atlantic Council розповів для Нугайред, що багаті соратники глави Кремля відправили своїх лобістів та адвокатів у Вашингтон, аби дізнатися, що їх очікує та як захиститися від майбутнього санкційного удару.

Таким чином, персональні санкції проти російських олігархів створюють серйозну проблему для влади Путіна.

"Росія – це авторитарна клептократія. Відданість еліти президенту значною мірою залежить від того захисту, який він може їй гарантувати. Глава Кремля готується до переобрання в березні 2018 року, проте він хоче бути впевненим у тому, що створена ним система правління, як і раніше міцна як сталь. Олігархам ж не подобається те, що невдовзі їм буде важко насолоджуватися накопиченими і схованими за кордоном багатствами, а також численними офшорними рахунками, про які йдеться в "Панамських документах", – робить висновок журналістка.

Читайте також: Санкції вже дотискають Росію, – експерт прогнозує дипломатичне вирішення війни на Донбасі

Білий Дім поки не застосував нові санкції в повному обсязі. Насправді, з'явилося багато ознак того, що Трамп гальмує їхню реалізацію, однак "бомба уповільненої дії вже цокає", і звук цей доноситься до Трампа та Путіна, зауважує автор статті.

До слова, наприкінці жовтня Державний департамент США розширив перелік російських компаній, проти яких будуть введені санкції. Зокрема, в оновленому санкційному списку є 39 компаній і організацій.