Водночас після Палати спільний пакет має пройти голосування у Сенаті, а вже після його направлять на підпис до Байдена. Шмигаль зазначив, що під час візиту урядової делегації до США він зі стейкхолдерами говорив необхідність ухвалення пакета допомоги.
Дивіться також Підіймали українські прапори й декламували Шевченка: як пройшло голосування Палати представників
Допомога Україні від США
Денис Шмигаль розповів, що урядова делегація у США провела низку важливих перемовин з представниками демократичної і республіканської партій. Водночас він подякував представникам обох партій і американському народу за солідарність.
Палата представників ввечері підтримала допомогу Україні загальним обсягом майже 61 мільярд доларів. Зокрема, у цю суму входять
- 49,9 мільярда доларів – оборонні видатки;
- 7,8 мільярда доларів – потенційна бюджетна підтримка;
- 1,57 мільярда доларів – економічна допомога;
- 400 мільйонів доларів – кошти на захист кордонів і гуманітарне розмінування.
Прем'єр зазначив, що наразі Україна очікує на успішне затвердження законопроєкту в Сенаті вже впродовж найближчих днів.
Його реалізація означатиме більше зброї для України, зокрема далекобійної та систем ППО. Посилення макрофінансової стійкості, в тому числі у фінансуванні найпріоритетніших бюджетних видатків. Продовження швидкого відновлення, насамперед критичної інфраструктури,
– написав Шмигаль.
Він додав, що Сполучені Штати вкотре демонструють лідерство і рішучість боротися за мир, безпеку і краще майбутнє для України, Європи та усього світу.
Що відомо про голосування
- Палата представників США підтримала законопроєкт про виділення Україні 60,84 мільярда доларів. Наразі спільний пакет направлять до Сенату. Законопроєкт у Палаті підтримали 311 представників, 112 були проти, 1 утримався. Зокрема, "за" проголосували 210 демократів та 101 республіканець.
- Під час голосування конгресмени махали українськими прапорцями та гучно скандували "Ukraine". Проте потім спікер Майк Джонсон попросив сховати прапори, оскільки на засіданні заборонено тримати стяги інших держав. Окрім цього конгресвумен від штату Огайо Марсі Каптур зацитувала поему-послання "І мертвим, і живим, і ненародженим".
- Володимир Зеленський одразу після голосування подякував Палаті представників Конгресу США, обом партіям і особисто спікеру Майку Джонсону за рішення, "яке зберігає правильний хід історії". Він наголосив, що демократія та свобода завжди матимуть значення у світі й ніколи не зазнають поразки, доки Америка допомагатиме їх захищати.