У ЄС вирішили, що робити з нелегалами
У Євросоюзі відтепер будуть ділитися нелегалами. Кожну країну з початку червня зобов'язують пустити до себе частину біженців, які перетнули Середземне море.
Скільком саме мігрантам треба буде надати притулок, залежатиме від чисельності населення в країні, її ВВП, а також рівня безробіття.
Хоча цю квоту на біженців анонсували тільки сьогодні, через неї вже встигли пересваритися чимало країн. Угорщина, Словаччина та Естонія заявили, що не будуть брати в ній участь. Для Британії, Ірландії та Данії Єврокомісія вирішила зробити виняток. Найбільше ж навантаження поки що лягає на Італію, Грецію та Мальту.
Ми створимо легальні і безпечні канали для тих, кому дійсно потрібен захист так, щоб люди могли потрапити в Європу і їхньому життю не загрожували контрабандисти. На цю схему ми виділимо 50 мільйонів євро. За нею в найближчі 2 роки в Євросоюз мають переселитися 20 тисяч людей,
— заявиви заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс.
"Це не означає, що будь-хто зможе приїхати в Європу. Але якщо у когось вдома війна, або ще якась небезпека, ми не відсилатимемо цих людей додому поки не встановимо їхні особи і не розберемося в кожній справі зокрема", — сказала Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні.
Нагадаємо, внаслідок аварії судна з мігрантами у Середземному морі, загинули 800 людей.