Росіяни дійсно працюють над збільшенням дальності роботи КАБів, – Коваленко

4 жовтня 2024, 17:36
Читать новость на русском

Росіяни продовжують завдавати ударів по мирних містах України за допомогою КАБів. Окупанти також активно працюють над тим, щоб збільшити дальність їхньої роботи.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив керівник Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко. Він також закликав партнерів не відтерміновувати рішення щодо дозволу на удари далекобійною зброєю вглиб Росії.

Дивіться також Приносять страшні руйнування: що відомо про КАБи, якими Росія атакувала Харків

Чи збільшать росіяни дальність роботи КАБів

Ворог дійсно постійно працює над збільшенням дальності роботи КАБів,
– повідомив Коваленко.

Він зазначив, що критично важливо знищити інфраструктуру, яка дозволяє російській авіації здійснювати атаки на Суми, Харків, а також по Запоріжжю та на Сході країни.

"Рішення бити західною зброєю вглиб Росії має бути ухвалене, якщо інших способів зупинити російський ВПК від виробництва ракет і КАБів нема", – наголосив голова ЦПД.

Які ще міста можуть опинитися під ударами КАБів

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в етері телемарафону повідомив, що росіяни розробляють універсальні модулі корекції для КАБів, що може збільшити дальність їхнього польоту. 

Перші такі модулі дозволяли бомбам ФАБ-250 та ФАБ-500 долати відстань до 30 кілометрів, які використовувалися по Бахмуту у 2022 році. Але зараз вони покращили аеродинамічні характеристики. І бомба ФАБ-250 і ФАБ-500 може долати вже 80 кілометрів. Подальший розвиток та вдосконалення може дозволити росіянам завдавати удари на відстань до 100 кілометрів більше,
– пояснив Коваленко.

Він зазначив, що найбільша небезпека виникне, якщо російським військовим вдасться інтегрувати в авіаційну бомбу реактивний прискорювач. У цьому випадку вони зможуть атакувати цілі на відстані до 150 кілометрів.

"Ми мали досвід з використанням французьких бомб Hammer, або JDAM. Hammer взагалі має реактивний прискорювач у деяких модифікаціях. І росіяни також намагаються адаптувати до своїх бомб відповідні реактивні прискорювачі, які дозволять збільшити дальність польоту. І це загроза навіть для далеких тилових міст, таких як Полтава та Одеса", – зазначив військово-політичний оглядач.

Коваленко додав, що на російських складах зберігаються десятки тисяч авіабомб радянських часів. До того ж Росія продовжує їхнє виробництво і зараз.