Скільки сьогодні ухилянтів в Україні
Джерело:
УкрінформЗ початку повномасштабної війни в Україні проходять мобілізаційні заходи. Звісно, є також ті, хто намагається ухилитися від призову в армію.
Про це розповів під час брифінгу начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.
До теми Загальна мобілізація в Україні: чи можлива відмова від повістки
Все у межах похибки
Він також уточнив, що є категорія громадян, яка ухиляється не тільки від проходження служби, а й від відвідування територіального центру укомплектування для уточнення військових облікових даних.
Однак, за словами Романа Горбача, ця кількість громадян не є значною.
Їх не так багато на загальній масі всього населення. Тому індивідуально, якщо брати кожен випадок, то це, звичайно, проблема. Але у загальному масштабі великої проблеми у цьому нема, тому що у нас в принципі усе йде по плану, в межах похибки,
– розповів він.
Чи передбачається в Україні збільшення кількості мобілізованих
Також на брифінгу Роман Горбач зазначив, що після початку повномасштабного вторгнення Росії мобілізація в Україні проходить постійно, щоденно та планово. Коригування ж може відбуватися лише в планах, адже їх прораховують наперед.
Мобілізація – це дуже складна система і просто так, за результатами сьогоднішнього дня, ми не можемо призвати завтра більше людей. Все це враховані фактори і мобілізація проходить постійно,
– сказав він.
Також він зазначив, що наразі немає особливостей проведення мобілізаційних заходів у різних регіонах України. Єдина особливість – наявність мобілізаційного ресурсу, тобто людей відповідних спеціальностей у регіонах.
Так, у кожному територіальному центрі комплектування ведеться військовий облік військовозобов'язаних та є база, де вказана статистика щодо мобілізаційного ресурсу, тобто людей відповідних спеціальностей. Відповідно до цього й визначається завдання щодо призову.