Україна передала Росії ще п'ятьох важкопоранених полонених, зокрема єдину жінку

10 квітня 2023, 17:39
Читать новость на русском

У понеділок, 10 квітня Україні вдалося провести черговий великий обмін полоненими з Росією. Київ передав Москві ще п'ятьох важкопоранених полонених.

Згідно з нормами Женевських конвенцій, українська сторона передала Росії ще п’ятьох важкопоранених полонених окупантів, в тому числі єдину жінку, яка перебувала в українському полоні.

Дивіться також Повернулися захисники "Азовсталі" та Гостомеля: Україна провела новий великий обмін полоненими

Україна передала двох військовополонених мусульман

Стан цих осіб вдалося стабілізувати, аби вони стали придатними для транспортування. Репатріація, як і передбачає міжнародне гуманітарне право, відбулася без жодних умов для російської сторони.

Крім того, у Рамадан – священний місяць для всіх мусульман – Україна передала двох військовополонених мусульман, які воювали у складі окупаційної армії. Це було зроблено на підтвердження нашої пропозиції державі-агресорці обміняти мусульман "всіх на всіх" з обох сторін на знак поваги до культури та традицій, зазначають правозахисники.

Нагадаємо, що 24 березня українська сторона вже репатріювала п'ятьох транспортабельних важкопоранених російських окупантів. Проте в місцях утримання в Росії та на тимчасово окупованих територіях зараз перебуває значно більше поранених військовополонених, яких держава-окупант згідно з Женевськими конвенціями має негайно повернути без попередніх умов.

Обмін полоненими 10 квітня: головне

10 квітня додому з полону вдалося повернути ще 100 українців. Серед них є захисники Маріуполя, "Азовсталі" та Гостомеля.

З полону вдалося визволити:

  • 24 нацгвардійців,
  • 22 прикордонники,
  • 22 представники Військово-морських сил,
  • 21 військовослужбовця Збройних сил України,
  • 11 тероборонців.

Визволені захисники та захисниці брали участь у боях на херсонському, харківському, донецькому, київському, запорізькому та сумському напрямках. Серед повернених героїв також є оборонці Маріуполя, Бахмута та Гостомеля, а також захисники Чонгара, острова Зміїний, ЗАЕС та ЧАЕС. Наймолодшому з визволених воїнів 19 років.

У Держприкордонслужбі уточнили, прикордонники, які повернулись додому – бійці Донецького, Ізмаїльського, Сумського, Херсонського прикордонних загонів та Маріупольського загону Морської охорони.