Обмін полоненими: у ГУР розповіли про повернення захисника, якого вважали зниклим безвісти
Україні в останньому обміні полоненими 17 липня вдалося повернути захисника, якого вважали зниклим безвісти. Подібна практика є непоодинокою для нашої держави.
Про це в етері телемаратону розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов. Він також розповів, як саме це вдалося українській стороні зробити в обміні полоненими, передає 24 Канал.
До теми Лахно заявив, що з полону повернули воїна, який співпрацював з окупантами: що кажуть в ГУР
Як Україна повернула зниклого безвісти захисника
Юсов наголосив, що раніше в ГУР вже повідомляли, що інформація стосовно українських військовополонених від Міжнародного комітету Червоного Хреста, це ті дані, які держава-агресор повідомляє міжнародній структурі. Ці дані часто є далеко не повними.
І Україна самостійно шукає різноманітну інформацію усіма можливими засобами про будь-які факти підтвердження, що український захисник опинився в полоні, що він живий. А це означає, що необхідно негайно починати боротьбу за його повернення,
– пояснив представник української розвідки.
Він зазначив, що цього разу українська сторона вчергове повернула захисника, якого вважали безвісти зниклим, або, що мав статус "пошук особи".
"Для родин захисників цей термін знайомий і болючий. Тому що це формулювання від реєстру Координаційного штабу, Національного інформаційного бюро. Але бачимо, що здаватися не варто, треба боротися, шукати і маємо результат", – сказав Юсов.
Він також підкреслив, що кожен військовополонений, який опинився в руках у ворога, має повернутися нараз на батьківщину. Юсов зауважив, що це і є принцип роботи Координаційного штабу.
Варто зазначити, що внаслідок обміну полоненими 17 липня Україні вдалося повернути 95 наших захисників, де були й захисники "Азовсталі". Однак знову у цьому обміні не було бійців "Азову".