Україна — єдина країна, яка не має свого зброярського законодавства, — експерт
Голова Всеукраїнської асоціації зброї Георгій Учайкін в ефірі Телеканалу новин "24" розповів про петицію про те, щоб законодавчо затвердити право громадян України на вільне володіння зброєю.
Про успіх петиції в українському суспільстві
— Ми сформулювали зрозумілою для українців мовою про що йдеться – законодавчо забезпечити право громадян України захищати себе. Ми запропонували одразу 2 юридичних інструменти, які на нашу думку мають вирішити це завдання. Це – закон про цивільну зброю і боєприпаси який з 10 грудня 2014 року знаходиться на розгляді у ВР та зміни до конституції України, які б гарантували право на вільне володіння громадянами України зброї задля захисту. Ми вже перетнули кордон у 33 тисячі голосів, випередили абсолютно всі петиції, які теоретично вже деякі пройшли.
Антизброярське лоббі
— МВС надзвичайно зацікавлені в тому, щоб утримувати свою монополію, як на надання озброєних охоронних послуг так і монополію на обіг цивільної зброї серед населення. Сьогодні весь обіг легальної зброї, яку придбають українці, мається на увазі мисливську, він регулюється виключно відомчими наказами МВС. За тим законом, про який ми говоримо, вони позбавляються монополії, деякі функції передаються іншим міністерствам і вони вкрай в цьому не зацікавлені. Мусимо визнати, що у МВС потужний вплив на парламент. І це довзаоляє їм утримувати такий стан речей понад 24 роки. Україна єдина країна, яка не має свого зброярського законодавства.
Коли українці отримають право на вільне володіння зброєю
— За законом у Президента є 10 днів, щоб винести своє рішення стосовно нашої петиції. Зараз напевно буде відбуватись процес створення робочих груп і ми сподіваємося, що нас, як профільних представників, запросять до цих груп і ми зможемо аргументовано за столом перемовин довести до кінця цю роботу. Ми очікуємо на будь-яке рішення протягом 10-12 днів. Незалежно від результату, будемо працювати далі.