Україна буде в НАТО, – Клімкін озвучив чітку позицію США

17 листопада 2018, 10:04
Читать новость на русском

Сполучені Штати Америки підтримують прагнення України стати членом НАТО та впевнені, що одного дня наша держава приєднається до Альянсу.

Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін за підсумками проведення Комісії стратегічного партнерства Україна-США у Вашингтоні, передає Укрінформ.

Читайте також: Скільки українців підтримують вступ України до НАТО

"У нашій спільній заяві дуже чітко написано, і ви це не знайдете в багатьох документах, про те, що Сполучені Штати підтримують наші євроатлантичні прагнення, і що одного дня Україна буде в НАТО. Чіткіше сказати вже за визначенням не можна", – наголосив дипломат.

За його словами, під час засідання комісії, а також під час його зустрічі з Майком Помпео обговорювалися додаткові кроки для просування України в напрямку НАТО, зокрема, в контексті реформ та імплементації закону про національну безпеку. Міністр додав, що у зв'язку з цим, потрібно вирішити дуже багато питань.

Насправді, вступ до НАТО – це процес не тільки зміни в нашому секторі безпеки та оборони, це процес звільнення насправді всієї країни,
– наголосив Клімкін.

Зазначимо, у спільній заяві Комісії стратегічного партнерства Україна-США йдеться, що "Сполучені Штати вітають прагнення України щодо вступу в НАТО, які було зафіксовано у Бухарестській декларації 2008 року, і розраховують одного дня привітати Україну як повноправного члена Альянсу".

Нагадаємо, Україна виборола право на проведення весняної сесії Парламентскої асамблеї Північноатлантичного альянсу (ПА НАТО) у Києві у 2020 році.

На початку вересня Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект про зміни до Конституції, який передбачає закріплення в Основному законі курс держави на вступ до ЄС і НАТО. 20 вересня Верховна Рада дала старт внесенню змін до Конституції про закріплення курсу України на вступ до НАТО та Євросоюзу.

Що таке НАТО?Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США та Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включно з подіями, здатними поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. На сьогодні членами НАТО є 29 країн.