Україна не в пріоритеті: які наслідки виходу Британії з ЄС
Наслідки голосування у Британії відчують і в Україні. Агресія Росії, мінський процес та євроінтеграція точно будуть не на часі для Брюсселю.
На події в Британії точно не відреагує курс гривні. На відміну від фунт стерлінга.
"Якщо вчора ввечері і з ранку ми бачили курс 1,11 в парі євро-долар, то до сьогоднішнього вечора ми будемо бачити з вами курс 1,09. І я б не виключав продовження руху в бік, наприклад, паритету і виходу на позначку один до одного", — розповів виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.
Читайте також: Стало відомо, як Brexit вплине на економіку України
Зате Україні слід очікувати на негативні наслідки у європейській перспективі. Зближення із Києвом, зона вільної торгівлі, контроль за реформами — усе це для ЄС на тривалий час втратить вагу.
В Європі зараз будуть внутрішні проблеми. І Європа не те, що закриється для вирішення внутрішніх проблем, але буде дуже складно привертати увагу на зовнішні проблеми. Україна зараз не в пріоритеті,
— зазначив народний депутат України Олексій Рябчин.
Читайте також: Вихід Британії з Євросоюзу пригальмує діалог Брюсселя та Києва, — експерт
Під питанням серед іншого і візова лібералізація. У МЗС результати референдуму коментують стримано і кажуть, що були готові до подібного розвитку подій.
Де програє Україна — виграє Росія, — визнають у британському МЗС. Саме Лондон є найбільшим поборником економічних обмежень щодо Кремля. Франція та Німеччина у цьому питанні більш помірковані. Санкції проти Росії нещодавно продовжили на півроку. Але їхня доля у майбутньому поки під питанням.
"Ми домовилися, що санкції проти Росії будуть подовжені в червні. Але завдання полягає в тому, щоб зберегти жорсткість у санкційному режимі після червня. Підозрюю, що сьогодні вранці Путін відчуватиме себе трохи більш оптимістично щодо перспектив пом’якшення у кінцевому підсумку санкцій Європейського Союзу", — зазначив міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хеммонд.
Читайте також: Путін переміг, – дипломат про результати Brexit
Демарш Лондона може негативно вплинути і на угоду про відкрите небо — тобто лібералізацію українського авіапростору. Київ роками не може підписати угоду через суперечку Іспанії та Британії за аеропорт на Гібралтарі. А тепер із відставкою Кемерона переговори про відкрите небо для України, можливо, доведеться починати спочатку. З новим керівництвом цієї країни.
Читайте також: Великобританія вирішила покинути ЄС: що далі