Зниження заготівлі металобрухту може призвести до зриву декарбонізації металургії, – думка

30 серпня 2022, 11:31
Читать новость на русском

Суттєве зниження обсягів заготівлі металобрухту в Україні через тимчасову втрату контролю над 20% території може призвести до зриву термінів декарбонізації вітчизняної металургії.

Так вважає президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, інформує 24 канал.

Читайте також росії зможуть викручувати руки, – політолог сказав, які наслідки матиме заборона імпорту вугілля

"Широкомасштабне вторгнення рашистських військ, на жаль, спричинило тимчасову втрату контролю над 20% територій на південному сході України. Крім того, у більшості цих регіонів продовжуються бойові дії. Адже Донецька, Луганська, Харківська області, а також усе північне Причорномор'я – традиційні регіони-генератори металобрухту", – сказав він.

За його словами, в цих областях заготівля брухту або неможлива, або дуже ускладнена, що вкрай негативно відбивається на заготівлі металобрухту в масштабах усієї країни, оскільки "випали" області, де промисловість традиційно розвинена та утворювалися основні обсяги металобрухту.

Ми вже бачимо сильне падіння заготівлі, адже зовсім недавно Україна рік у рік ставила антирекорди зі збору брухту,
– нагадав Олександр Каленков.

Президент "Укрметалургпрому" також нагадав, що без металобрухту неможливо виготовляти сталь.

"Більше того, брухт – ключова сировина для декарбонізації металургії. Це завдання, поставлене перед Україною, ніхто не скасовував. А для досягнення цілей Green Deal потрібний металобрухт. Чи це буде будівництво нових заводів, чи корінна модернізація старих – неважливо: без брухту в Україні терміни декарбонізації металургії буде зірвано", – констатував експерт.

Варто переглянути – як ЗСУ перетворили техніку росіян на брухт: дивіться відео