Турбота про світ починається з дому: українські школярі позмагаються за найкращий екопроєкт
Питання екологічної освіти стає дедалі актуальнішим у світі. Літо 2023 року було найтеплішим за всю історію спостережень. Вчені сушать голову над проблемою збереження фітопланктону, який забезпечує майже 70% кисню та може зникнути через танення льодовиків.
Причин погіршення екологічної ситуації безліч, інформує 24 Канал. Одна з них – надмірне використання енергоресурсів і спричинені цим викиди в навколишнє середовище.
Читайте також ЮНІСЕФ виділить на українську освіту 18 мільйонів доларів: куди скерують кошти
Тому на питаннях енергозбереження та енергоефективності й вирішили зосередитись ініціатори та організатори всеукраїнського конкурсу "Енергоефективність та екологія для школярів" – компанія "Ariston Україна", Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) та Міністерство освіти і науки України (МОН).
Конкурс стартував 18 березня та вже приймає роботи учасників.
Учні 6 – 11 класів мають змогу стати агентами змін, запропонувати власні екорішення та виграти призи: енергоефективні італійські водонагрівачі Ariston для навчального закладу й подарунки для себе.
Як взяти участь у конкурсі
Учні 6 – 11 класів мають:
- Розробити командний або індивідуальний проєкт з енергозбереження, охорони природи або раціонального використання ресурсів.
- Зняти відео про свій проєкт (до 4 хвилин).
- Передати роботу класному керівнику, який надішле її до Департаменту освіти обласної державної (військової) адміністрації.
Не лише призи: що чекає на переможців
Підтримання переможців конкурсу передбачає не лише призи, але й шанс для нових ідей і проєктів вплинути на суспільство.
Переможці конкурсу отримають не лише призи, але й шанс для втілення нових ідей / Фото "Ariston Україна"
У НЕНЦ зазначають, що переможці таких конкурсів можуть працювати з досвідченими менторами й консультантами, які допомагатимуть удосконалювати, розвивати та просувати їхні ідеї.
А ще отримують доступ до спеціалізованих ресурсів, як-от лабораторії, технічні засоби й інші інфраструктурні можливості для досліджень.
Крім того, переможців запрошують до участі в спеціалізованих навчальних програмах і курсах, спрямованих на їхній подальший розвиток та зростання.
Проблеми, які на часі
Зміна екологічної свідомості – справа не одного дня. І не можна сказати, що доки в Україні триває війна, ця тема не на часі. Адже проблеми забруднення довкілля нікуди не зникли – вони лише поглиблюються через постійні вибухи, руйнування, пожежі, затоплення.
Зміна екологічної свідомості – тема, яка завжди на часі / Фото "Ariston Україна"
Представники компанії "Ariston Україна" вважають, що бізнесам замало впроваджувати новітні енергоефективні технології – треба змінювати спосіб мислення. Ощадливе ставлення до природних ресурсів – одна з ключових навичок, яку слід формувати змалечку. А забезпечення навчальних закладів енергоефективними приладами – ще один крок до поліпшення ситуації.
Підтримання екоосвіти та заохочення молоді діяти вже сьогодні повинні стати пріоритетом для бізнесу. Лише тоді ми знайдемо сили протидіяти згубним змінам, які можуть стати невідворотними. Подібні конкурси мають заохочувати й стимулювати кожного з нас більш ощадливо ставитися до ресурсів та споживання, винаходити нові способи енергозбереження. Адже турбота про світ починається з дому,
– коментують конкурс організатори – представники компанії "Ariston Україна".
Енергозбереження – не лише справа інженерів та екологів, але й питання власної відповідальності за майбутнє планети. Кожен з нас може стати амбасадором енергоефективності у себе вдома.
Для цього достатньо привчити себе та близьких дотримуватися кількох правил, як у наступному відео.
Що ти можеш зробити вже сьогодні: дивіться відео
Співпраця бізнесу, навчальних центрів і влади
Залучення бізнесів й інших організацій до проведення конкурсів має значний позитивний вплив, вважають представники НЕНЦ. Такі колаборації корисні як для організаторів і спонсорів, так і для учасників.
Так, спонсори й організатори отримують більше ресурсів для підтримання та розвитку освіти й талантів. Водночас участь бізнесу сприяє створенню нових можливостей для учасників, як-от стажування, практична підготовка або навіть робочі місця, підвищення рівня інновацій.