Українські нейрохірурги значно спростили лікування складного ураження головного мозку
Хірургічне лікування епілепсії пацієнтів з важкими ураженнями головного мозку шляхом поділу півкуль відтепер можна проводити регулярно.
Про це розповів завідувач відділення функціональної нейрохірургії Інституту нейрохірургії ім. Ромоданова Костянтин Костюк, пише "Інтерфакс-Україна".
Найбільша проблема в подібних ситуаціях не у самій операції, а в тім, що пацієнти самі не доходять до хірургів. Вони обирають локальне лікування, приймаючи протиепілептичні препарати.
Але тепер цю операцію можна проводити регулярно, що значно спрощує лікування. Гемісферотомія вперше була проведена в Києві українськими нейрохірургами в липні 2017 року. Наразі вже проведено 2 такі операції.
Читайте також: Український підліток опинився в психіатричній лікарні після вимушеної подорожі до Криму
За його словами, загалом щорічно хірургічного лікування епілепсії потребує 1-1,5 тисячі людей. При цьому гемісферотомію – розділення півкуль – необхідно проводити щонайменше 10-15 пацієнтам на рік. А за умови стандартного хірургічного втручання, при епілепсії видаляється один осередок епілептичних нападів – уражена ділянка мозку.