Три дні без води та їжі у відкритому морі: український студент випадково потрапив до анексованого Криму. На берег юнака доставив катер берегової охорони.

18-річний Михайло Дорошенко відпрацював першу нічну зміну охоронцем на пляжі, заснув на надувному батуті та прокинувся у відкритому морі. Від селища Лазурне, що на Херсонщині, парубка віднесли хвилі на більш ніж 50 кілометрів.

Я вкрився пледом, щоб не згоріти. Пропливав корабель, я кликав на допомогу, але мене ніхто не почув,
– розповів Михайло Дорошенко.

Про батут повідомили з судна, що пропливало повз. Це і врятувало хлопця. Кримські лікарі діагностували в українця зневоднення та тепловий удар.

Читайте також: Скільки кримчан хоче звільнитись від гніту Росії: назвали цифри

За кілька днів по хлопця приїхала мама. Додому родину відправили через Росію. Спершу було українське консульство в Ростові-на-Дону, потім – пропускний пункт на Луганщині, згодом українці подолали шлях Харків – Дніпро – Херсон. У дорозі Михайлу Дорошенку стало гірше.

Якщо б вони мене одразу відправили назад, можливо, нічого б не сталося. Мені потрібно просто було його довезти додому: він і до водіїв чіпався, маршрутки зупиняв. Дитина збожеволіла. Родичів не впізнає, не може навіть спати. Він зненацька починає збиратися, йти кудись,
– повідомила мати постраждалого Оксана Кустова.

У районній лікарні Херсона обстежили хлопця. Він виявився фізично здоровим, але зазнав стресу, який повпливав на психологічний стан. Парубок, який три дні поневірявся у морі та майже тиждень повертався додому, потрапив у психіатричну лікарню. Наразі медики його діагноз не розголошують.

Повний випуск програми "Крим. Реалії" дивіться сьогодні о 18:30 на 24 Каналі.