Український парламент закликає до молитви
Поки українські експерти обговорюють чи схожий голос на плівках на Петра Порошенка, сам гарант перебував у четвер, 19 квітня у Верховній Раді. Особисто прийшов, щоби проконтролювати голосування депутатів за звернення до вселенського патріарху щодо помісної української церкви.
З трибуни парламенту Петро Порошенко закликав депутатів підтримати звернення до вселенського патріарха. Сказав, що вів перемовини з ним вже давно, і що українська помісна церква нарешті остаточно віддалить Україну від агресора.
Читайте також: Створення єдиної помісної церкви: що це означає для українців
Створення помісної церкви – це той рідкісний випадок, коли фракції коаліції та опозиції говорили в унісон. Переконували в тому, що це питання не політики, а відновлення історичної справедливості та національної безпеки.
Для українського суспільства, це історичний шанс отримати церку з центром в Києві, а не Москві,
– наголосив голова фракції БПП Артур Герасимов.
У четвер, 19 квітня, під час голосування проти висловились лише 2 фракції: "Відродження" та "Опозиційний блок".
"Президентська кампанія починається з використання найбільш чутливої теми, яка сьогодні є в суспільства", – резюмував голова фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко.
Читайте також: В УАПЦ підписали циркуляр: тепер там щонеділі молитимуться за Порошенка
Зрозуміло, що справжня причина зовсім інша. Депутат з "Опозиційного блоку" Вадим Новинський один із стовпів, який тримає в Україні російську православну церкву. На нього навіть справа в ГПУ лежить "за втручання в діяльність церкви", українську церкву він не визнає.
Інших церков немає, це тільки політична організація з релігійним назвою. І туди я вам ходити не раджу,
– сказав народний депутат "Опозиційного блоку" Вадим Новинський.
Головною тезою "русского міра" є те, що українська церква не канонічна. Саме тому й було важливим, щоб звернення до Вселенського патріарха Варфоломія від предстоятелей українських православних церков підтримала влада. Депутати переконують, що це світова практика.
Переговори про створення автокефалії Православної церкви в Україні тривали з вселенським патріархом Варфоломієм щонайменше 4 роки. Щоразу ухваленню рішення заважали з Кремля. Однак цього разу, отримати указ, щодо створення в Україні власної єдиної церкви реальніше, кажуть в коаліції. Водночас пояснюють, Московський патріархат не зникне, доки є громадяни, які хочуть його бачити. А якщо почнуться конфлікти, значить їх режисують в Москві.
Священнослужителі запевняють: для віруючих людей не повинно нічого змінитися, всі матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію.