Українець помер після побиття інспекторами в Португалії: за справу взялися правоохоронці
Інспектори міграційної служби Португалії могли вбити громадянина України, який в їхню країну приїхав на заробітки. У разі доведення їхньої вини їм загрожує до 25 років позбавлення волі. Поліція Лісабона та генеральна прокуратура Португалії вже розслідують інцидент.
Де та чому могло статися вбивство
Про інцидент повідомив у фейсбуці голова спілки українців у Португалії Павло Садоха. За його словами, українцеві в аеропорту португальської столиці Лісабона відмовили у в’їзді до Португалії.
Ще один гучний інцидент Померла українка, яку роботодавець кинув на вулиці з інсультом у Польщі
Далі чоловік попросив пояснити ситуацію, алей йому надягнули наручники та проти нього застосували фізичну силу. У наручниках його залишили одного в кімнаті, де з ним стався приступ епілепсії. У результаті цього українець помер.
Також Садоха від імені Спілки українців висловив співчуття родині загиблого та засудив злочинні дії працівників служби міграції.
Начальник відділу менеджменту кризових ситуацій департаменту консульської служби МЗС України Максим Коваленко у коментарі Інтерфас-Україна повідомив, що 11 березня посольство України в Португалії отримало повідомлення від Служби іноземців і кордонів країни про заборону на в'їзд одному з громадян України. Причина такого кроку – непідтверджена мета поїздки.
Наступного дня вони вже отримали повідомлення від прикордонників про смерть цієї людину від епілепсії. Цей факт зафіксували медики "швидкої", що прибули на виклик.
Деталі злочину
Інформацію про смерть українця передав місцевий телеканал tvi 24. За даними журналістів, померлий прибув із Туреччини. А співробітники міграціної служби Португалії подумали, що чоловік повернеться назад до Туреччини, не взявши до уваги їхнє зауваження щодо заборони в’їзду до Португалії.
Тому його відвели до кімнати медичної допомоги в аеропорту. Зауважимо, що в цьому приміщенні немає камер спостереження. Зрештою там українця замучили та побили. Били його до смерті, зокрема, використовуючи ноги, коли українець протистояти не міг. Коли ж загиблому стало погано, вони одягли на нього наручники та поклали на живіт.
Крім того, після того, як українець переніс приступ епілепсії, його разом із перекладачем відвезли до лікарні. Згідно з медичним висновком, чоловік був свідомим і говорив. Згодом вони повернулися до аеропорту. Тут у кімнаті медичної допомоги і сталося вбивство.Після цього інспектори намагалися приховати факти та не викликали поліцію. Правоохоронцям про смерть українці повідомили лише під час розтину його тіла, який проходив у Лісабонському інституті правової медицини.
Цікаво! За вбивством грузинського військового в Німеччині стоїть ФСБ, – Bellingcat
Реакція посольства України в Португалії
В українському диппредставництві кажуть, що вони відреагували на інформацію, викладену в сюжеті tvi 24. Так, дипломати звернулися до Міністерства закордонних справ Португалії вербальною нотою.
У документі українське посольство попросило посприяти проведенню об’єктивного, безстороннього, неупередженого, незалежного та справедливого розслідування цієї справи.
Новий виток у справі
Коваленко додав, що судова поліція міста Лісабон вже розпочала слідчі дії за цією справою. Згодом приєдналася генеральна прокуратура Португалії. За його словами, на це вплинула інформація у ЗМІ про насильницьку смерть і те, що вже почали оформляти документи на репатріацію тіла.
"Посольство України підтримує постійний контакт зі службами та Міністерством закордонних справ. І найголовніше, мета – щоб розслідування у цій справі було неупередженим і ґрунтовним, наскільки це дозволяє місцева судова влада", – зазначив Коваленко.
Дипломат запевнив, що посольство підтримує постійний контакт з родичами померлого та є готовим всебічно допомогти, зокрема й щодо репатріації його тіла та оформлення всіх відповідних документів. Також українські диппредставники допомагають родичам у пошуках адвоката.
Як тільки будуть відомими принаймні попередні результати розслідування, посольство України в Португалії попросило місцеві органи відразу повідомити про результати, а також про хід слідства,
– підсумував представник українського МЗС.