Україну не можна "віддати", – фінляндський експерт про Мінські домовленості
Аркадій Мошес, співробітник Інституту зовнішньої політики Фінляндії, пояснив, чому Мінські домовленості не працюють і чому однозначної "угоди" щодо України між Заходом і Росією бути не може.
У статті для Verkkouutiset він наводить декілька причин того, чому досі немає ніяких результатів у перемовинах із Москвою, навіть після того, як Захід формально зобов'язався сприяти вирішенню конфлікту і підтримці територіальної цілісності України.
По-перше, як зазначає експерт, багато хто із західних політиків вважає, що "мова йде не тільки про конфлікт України з Росією, але і про ширший світовий конфлікт, а Україна була лише його частиною".
Читайте також: Захід спонукає Україну почати виконувати Мінські домовленості, вигідні Кремлю, – експерт
Для Заходу більшою проблемою були постійні розмови про нову холодну війну, нові дислокації військ з обох сторін і стурбованість тим, що Росія втручається у внутрішні справи країн ЄС, і веде до того ж "гібридні війни", продовжує фінляндський аналітик. "Цю проблему неможливо вирішити тільки в Україні", – стверджує він.
По-друге, зараз стало чіткішим розуміння того, що поділ світу, подібний до того, що стався на Ялтинській конференції 1945 року, абсолютно неможливий і що Україну не можна "віддати", що б там не казали,
– констатує Мошес.
Якби зараз Захід змусив Україну схвалити гіпотетичну угоду між Заходом і Росією, яка не влаштувала б Київ (наприклад, федеральний устрій країни), то, на думку експерта, це призвело б до серйозної політичної або навіть військової нестабільності біля кордонів країн ЄС, наприклад, до "боротьби за сформовані сфери впливу".
По-третє, Мошес зазначає, що обрані форми співпраці між Росією і Заходом не спрацювали: "Обмін України на Сирію не вдався, тому що Росія і Захід займають у Сирії різні позиції".
Але, як йдеться далі, це не означає, що Захід відмовився від спроб "порозумітися" з Росією.
"Розрядка напруженості будь-якою ціною залишається найважливішим завданням ЄС", – вважає Мошес.