Глава Закарпатської ОВА пересів на інвалідний візок, щоб дослідити інфраструктуру Ужгорода

8 травня 2023, 22:20
Читать новость на русском

Джерело:

Віктор Микита

Очільник Закарпатської ОВА тимчасово сів на колісне крісло, щоб дослідити безбар'єрність в Ужгороді. Він проїхав вулицями обласного центру, щоб побачити, з якими проблемами щодня стикаються люди на кріслах колісних.

Після цього в ОВА заявили, що регіон підтримує Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року. Саме тому очільник обласної військової адміністрації підписав декларацію в межах конференції "Безбар'єрна Україна". 

Зауважте На скільки в березні зросли пенсії за інвалідністю

Віктор Микита провів день у кріслі колісному 

Нещодавно на зустрічі з громадою й активом у межах конференції "Безбар'єрна Україна", яку по всій країні ініціювала перша леді Олена Зеленська, пообіцяв присутнім людям з інвалідністю, що тимчасово пересяду на крісло колісне та разом із ними проїду вулицями обласного центру, щоб відчути на собі реальні бар'єри, які вони долають щодня?
– заявив Микита.  

Так, посадовець пересів на крісло колісне разом зі спортсменкою, чемпіонкою України, Європи та світу з фехтування на візках Надією Дьолог. 

Глава Закарпатської ОВА дослідив безбар'єрність в Ужгороді: дивіться відео

Після поїздки глава Закарпатської ОВА заявив, що особисто для нього питання безбар'єрності набуло нового значення.

Цей досвід ляже в основу майбутньої роботи,
– пообіцяв посадовець.  

Глава ОВА перевірив безбар'єрність в Ужгороді / Фото посадовця 

У Чернівцях також досліджували безбар'єрність

  • 5 травня у Чернівцях чиновники Чернівецької ОВА проїхались містом на колісних кріслах. Як виявилось, місто не пристосоване до крісел. 
  • Перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк розповіла, що подолала на кріслі 100 – 200 метрів і проїхати їх було дуже важко. За словами Атаманюк: "Надзвичайно різкі переходи між тротуаром і проїжджою частиною. Важко піднятись на бордюр". 
  • Окрім цього, багато приміщень абсолютно недоступні. І навіть до кнопки виклику часто не кожна людина може дотягнутись. 

Зверніть увагу! В Ужгороді дівчинку з ДЦП не впустили у розважальний центр через візочок. У закладі посилались на "правила", проте потім перепросили. Як на інцидент відреагував омбудсмен – читайте за посиланням