В Іспанії на вимогу російського Інтерполу заарештували ворога Путіна Вільяма Браудера
30 травня у Мадриді за ордером російського відділення Інтерполу іспанська поліція заарештувала американо-британського фінансиста, співзасновника та очільника інвестиційного фонду Hermitage Capital Вільяма Браудера. За декілька годин затриманого відпустили.
Про це повідомив сам Браудер у Twitter, передає Financial Times.
Читайте також: Міністр закордонних справ Британії заявив, коли варто чекати жорсткіших дій щодо Росії
"Терміново: щойно у Мадриді мене затримала іспанська поліція за ордером російського відділення Інтерполу. Зараз прямуємо до поліцейського відділку", – зазначив інвестор і додав, що під час затримання йому навіть не сказали, в який саме відділок його везуть.
Згодом, як зазначає видання, поліція Іспанії підтвердила, що Браудера затримали, доставили у відділок для перевірки за ордером Інтерполу, а потім відпустили, бо запит був уже недійсний. У міністерстві внутрішніх справ Великобританії, громадянином якої є Браудер, поки ситуацію ніяк не прокоментували.
Хороші новини. Національна поліція Іспанії випустила мене, після того як генсекретар Інтерполу з Ліона порадив їм не звертати уваги на нове оголошення про розшук, прислане російським Інтерполом. Росія вже 6-й раз намагається використовувати Інтерпол, щоб мене спіймати,
– пояснив Браудер.
За декілька годин він опублікував ще один допис, в якому зазначив, що сідає на літак і повертається до Лондона.
Хто такий Вільям Браудер? Це міжнародний фінансист та інвестор, якого називають "ворогом Путіна №1". Його фонд Hermitage Capital Management з 1995 по 2006 роки був найбільшим у Росії. У 2005 році Браудеру заборонили в'їзд у Росії з невідомих причин, і вже наступного року він припинив діяльність свого фонду в РФ. Юрист Сергій Магнітський виявив крадіжку податку у розмірі 230 мільйонів доларів, сплаченого фондом Браудера в російський бюджет. У 2009 році Магнітського знайшли мертвим у московському СІЗО.
Після цього Браудер декілька років займався лобіюванням так званого "акту Магнітського", який передбачав покарання шляхом введення персональних санкцій проти російських корупціонерів, через яких і загинув юрист. Браудер домігся введення цього закону у США, а у 2016 році президент США Обама надав "закону Магнітського" міжнародного статусу.