В німецькому інституті створили багатофункціонального робота
Сучасні індустріальні роботи, як правило, запрограмовані лише на одну операцію. Поставлене завдання вони виконують швидко і ефективно. Але зміна налаштувань у них для іншого процесу - заняття складне і дороге.
Вирішити цю проблему взялись спеціалісти з німецького Інституту Фраунгофера. Вони розробили промислового робота, якого можна використовувати для виконання різноманітних завдань. Новинка отримала назву Pi4-workerbot, на ринку її представляє компанія Pi4-Robotics.
“Створення цього робота - доволі стара ідея. Вперше я задумався про нього ще 20 років тому. Однак проектування і безпосередньо сама розробка - дуже складний процес, який потребує багато часу. А зараз, я вважаю, що це - початок нової ери автоматизації”, - переконаний головний менеджер Pi4 Robotics Матіас Крінке.
За словами розробників, головна мета проекту - створення якісної роботизованої робочої сили. Це хороша заміна людини там, де потрібна висока швидкість і здійснюється багато однотипних дій. У разі потреби, переналаштувати робота на виконання інших операцій можна, натиснувши буквально дві кнопки.
“Ця система стане у нагоді, до прикладу, компанії, якій не вистачає працівників для масового виробництва якого-небудь продукту. Суть в тому, що такого робота можна орендувати на певний термін, а потім, коли справи налагодяться, повернути його”, - каже керівник проекту (Інститут Фраунгофера) Драголюб Сурділовіч.
Pi4-workerbot має розміри дорослої людини і може працювати сидячи або стоячи. У його конструкцію входять три камери, одна з яких фактично виконує функцію очей, а інші дві - потрібні для роботи. Це дозволяє машині одночасно здійснювати позиціонування і вимірювати розміри деталей з високою точністю.
Також новий роботизований помічник вміє навчатися і має чутливі маніпулятори зі 7-ма ступенями свободи. Вони дозволяють працювати з крихкими предметами.
А ще механічний працівник вміє показувати свої емоції: він щасливий, коли є робота, і сумує без неї. Міміка, звісно, не є гострою необхідністю для промислової машини. Але розробники таким незвичним способом вирішили відтворювати інформацію про стан робота.
“Вираз обличчя є міжнародною мовою. Японець, німець, американець - будь-хто зможе це розпізнати. Якщо у робота в руках предмет у відмінному стані, або навпаки, щось не працює - Ви неодмінно про це довідаєтесь з емоцій на обличчі. Вам не потрібно читати інструкцію, аби зрозуміти його. Зворотна реакція - миттєва”, - розповідає головний менеджер Pi4 Robotics Матіас Крінке.
На відміну від людини, робот може працювати 24 години на добу, що не може не радувати власників. На думку розробників, ця машина стане незамінним помічником на заводах, де регулярно змінюється обсяг виробництва. Один такий робот, до слова, обійдеться у 200 000 євро.