Валютні війни

13 травня 2013, 15:15
Читать новость на русском

Нові раунди фінансового "кількісного пом'якшення", впроваджені у Сполучених Штатах Америки і Японії, можуть посилити глобальні валютні війни, змушуючи інші країни дотримуватися аналогічної політики.

Такі побоювання висловлюють експерти. На сьогодні в рамках програми кількісного пом’якшення фінансовий регулятор США скуповує облігації на суму близько 80 млрд. доларів кожного місяця. Тому щоразу, слухаючи виступи глави ФРС Бена Бернанке, трейдери намагаються зрозуміти, скільки ще триватиме фінансове стимулювання в Америці.

Гострою проблемою для економіки Японії вже тривалий час залишається зростання вартості єни проти інших валют, зокрема американського долара. Новий глава Банку Японії Харукіто Курода відразу після свого призначення розпочав програму стимулювання японської економіки. Мета стимулювання - досягнення інфляції на рівні 2%.
"Розмір базової облікової ставки Банку Японії на даний момент перебуває на рівні 0,1%. Однак, незважаючи на таке низьке значення, вартість єни продовжувала зростати щодо американського долара. Оскільки,єна була в списку безпечних активів. Але у той же час зростання курсу єни шкодить японським експортерам, що в умовах збільшення загрози глобальної економічної кризи не обіцяє нічого хорошого", - розповів керівник київського представництва компанії TeleTrade Павло Платонов

На останній зустрічі представників країн-членів Великої Двадцятки політики різко розкритикували валютні війни, проте не засудили дії Банку Японії. За словами аналітиків, це цілком зрозуміло, адже в умовах загрози глобальної економічної кризи вливання ліквідності в світову економіку з боку Федрезерву США, Європейського центрального банку і Банку Японії тримають світове господарство на плаву.