Верховна Рада після виборів: коли запрацює

20 липня 2019, 21:50

Передвиборна гонка добігає завершення. Однак для майбутніх парламентарів гаряча політична пора тільки починається – складання присяги, перше засідання, формування коаліції та нового уряду.

Центральна виборча комісія не пізніше, як на 15 день з дня голосування має встановити результати виборів. Тобто це відбудеться не пізніше 4 серпня.

Варто знати! Яке покарання за продаж голосу на парламентських виборах

Однак, за слова експертів, "ділити портфелі" майбутні депутати почнуть ще до оголошення офіційних результатів, адже воно може затягнутися. Усе через партії, які знаходяться на межі прохідного бар'єра та мажоритарників.

Це типові спекуляції, коли через невизнання виборів на окремих виборчих дільницях можна підтягнути результати на користь того чи іншого кандидата. Спроба оскаржувати результати виборів вже стає невіддільною практикою українських виборчих кампаній,
– пояснив директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

Згідно з законом, на перше засідання нової Ради депутати мають зібратися не пізніше 9 вересня, тобто на 30 день після оголошення результатів виборів. Втім існує думка, аби перше засідання відбулось все ж швидше і у більш визначну дату.


Основні дати виборів до Ради

Що має зробити Верховна Рада в перші дні роботи

► Скласти присягу на першому урочистому засіданні. Традиційно її зачитує найстарший за віком депутат, а решта – просто ставлять підписи.

► Сформувати парламентську коаліцію, тобто більшість – це має бути мінімум 226 нардепів. Також підписати коаліційну угоду – чіткий план законодавчої роботи на весь період повноважень.

► Призначати голову парламенту та двох його заступників – віце-спікерів.

► Поділити парламентські комітети.

Новий склад Кабінету міністрів парламент, згідно з законом, може обирати два місяці, тобто аж до листопада.


Як обирають парламент України: дивіться інфографіку