Верховна Рада відмовилась скасувати закон про розширення ЦВК: Парубій підписав документ
У середу, 19 вересня, депутати Верховної Ради відмовилися скасувати закон №9090 "Про внесення зміни до статті 6 закону "Про Центральну виборчу комісію", що передбачає розширення складу ЦВК з 15 до 17 членів.
Про це повідомляє "РБК-Україна".
Зокрема, народні депутати не підтримали проекти постанов №9090-П авторства Олени Шкрум з фракції "Батьківщина", №9090-П1 авторства Ігоря Шурми та Михайла Папієва з фракції "Опозиційного блоку" і 9090-П2 авторства Олександра Долженкова і Миколи Скорика – теж з "Опозиційного блоку".
Читайте також: Порошенко з барського плеча кидає два місця в ЦВК опозиції, – експерт
Так, першу постанову підтримали 42 парламентарів, другу – 21 нардеп, третю – 26 при 226 необхідних.
Таким чином, голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав законопроект про розширення складу ЦВК свого авторства перед закриттям ранкового пленарного засідання парламенту. Після цього документ був скерований на підпис президенту Петру Порошенку.
Парламент має обрати новий склад ЦВК, і ми розблокували цей шлях та дали можливість усім фракціям бути представленими… Ми зробили рішучий крок до оновлення ЦВК, і завтра ми оновимо Центральну виборчу комісію, і ніякі темні сили нас не зупинять… Отже, я підписую закон про Центральну виборчу комісію зараз при всіх і передаю на підпис президентові,
– заявив Парубій.
Нагадаємо, що 18 вересня Верховна Рада збільшила кількісний склад ЦВК з 15 до 17 членів.
Таке рішення парламенту викликало чимало критики, зокрема громадські активісти заявили, що відповідний закон був ухвалений з порушенням регламенту. А низка нардепів внесли до Ради проекти постанов про відхилення закону про розширення складу ЦВК.
Що таке ЦВК? Центральна виборча комісія України – постійний колегіальний державний орган, який наділений повноваженнями щодо організації підготовки, проведення виборів президента, народних депутатів, депутатів Верховної Ради АР Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, голів громад, організації всеукраїнського і місцевих референдумів у порядку та в межах, встановлених законами України.