Про це в коментарі "Громадському" заявив аналітик Громадянської мережі "Опора" Олександр Клюжев.
24 канал повідомляв, що 18 вересня Верховна Рада збільшила кількісний склад ЦВК з 15 до 17 членів.
"Те, що парламент пішов шляхом політичної доцільності, створює серйозні виклики для майбутньої діяльності ЦВК. Насамперед мовиться про порядок розгляду та ухвалення законопроекту 18 вересня: не відповідає певній кількості вимог про регламент Верховної Ради", – сказав Клюжев.
Читайте також: Рада розширила склад ЦВК: хто за це голосував – поіменний список
Він пояснив, що народні депутати не мали можливості вчасно ознайомитись із законопроектом, не отримали можливості внести альтернативні проекти чи поправки перед другим читанням.
Деякі депутати висловлювали заперечення проти ухвалення законопроекту… Тобто проблеми правового характеру справді виникають і тут вже важко прогнозувати, наскільки ці проблеми зможуть резонувати під час перебігу дуже конкурентної виборчої кампанії, на яку ми очікуємо,
– зазначив аналітик "Опори".
Він додав, що цю проблему можна розглядати з формального і практичного погляду. Зокрема, певна політична сила може оскаржити діяльність новосформованої ЦВК у майбутньому.
Ми не можемо виключати, що в певний момент та чи інша політична сила може вплинути через судові механізми на діяльність майбутньої ЦВК шляхом оскарження. І тут буде навіть не важливим сам факт доведення до завершення рішення щодо, наприклад, визнання законності призначення складу ЦВК, сам факт певного спору, пов’язаний з діяльністю ЦВК, її складом. Це може значно вплинути на суспільне сприйняття діяльності ЦВК, проблема справді є,
– наголосив Клюжев.
Читайте також: "А давайте зробимо нам трьох президентів": які проблеми створило розширення ЦВК
Водночас він додав, що це рішення можна назвати "найкращим із найгірших варіантів, бо дійсно є неприйнятною ситуація, коли чинний склад ЦВК здійснюватиме організацію президентських виборів".
Що таке ЦВК? Центральна виборча комісія України – постійний колегіальний державний орган, який наділений повноваженнями щодо організації підготовки, проведення виборів президента, народних депутатів, депутатів Верховної Ради АР Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, голів громад, організації всеукраїнського і місцевих референдумів у порядку та в межах, встановлених законами України.