Навмисно під дату виборів у Туреччині: як Кремль хоче використати "зернову угоду"

13 травня 2023, 04:26
Читать новость на русском

За даними російських ЗМІ, угода, яка дозволяє експорт українського зерна, буде подовжена на 60 днів. Та загалом у російських пабліках виступають проти неї.

Про це 24 Каналу головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус. Він зазначив, що росіяни наголошують на тому, що це – "слабкість Росії" та що цю угоду, мовляв, "треба заборонити".

До теми З цілою низкою вимог Росії: чи може Туреччина підтримати агресора в зерновій угоді

"І Кремль розуміє, що саме ці люди складають основу його електорату, вони не хочуть їх сильно дратувати. Тому вони кажуть постійно, що ця угода не буде на 120 (днів – 24 Канал), вона буде коротша", – сказав Ус.

Інтереси Росії

Він зауважив, що Україна та ООН казали щодо продовження на 120 днів, натомість Росія зазначала про 60.

Вони (переговори – 24 Канал) тривають за два дні до виборів Президента Туреччини. І навіть тоді багато аналітиків казали, що Росія спеціально обрала дату завершення угоди під вибори президента Туреччини,
– наголосив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень.

Усе через те, що країна-агресорка сподівається на те, що у Туреччині будуть заворушення.

"Ми бачимо, що все ж таки 50/50. Опозиціонер трохи випереджає Ердогана, але це дуже незначний відсоток. Там гіпотетично можливі проблеми, Росія на них сподівається", – сказав він.

Іван Ус припускає, що, найімовірніше, країна-агресорка може просити про роботу аміакопроводу.

"Є проблеми, що, відповідно до класифікації, аміак відносять до 27 групи, якщо не помиляюся, а санкції поширюються на цю групу. Тобто, вуглеводні. І тут певні технічні проблеми, як це організувати. Хоча, це все ж таки радше хімія, ніж вуглеводні", – зазначив він.

Як росіяни хочуть використати "зернову угоду": дивіться відео

"Крок на користь країни-агресорки"

Головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень додав, що "зернова угода" з'явилася після того, як Велика Британія запропонувала варіант, коли їх військові човни заходять в Чорне море і забезпечують роботу цього коридору.

Росія, безумовно, була проти. І, фактично існування "зернової угоди" – це крок на користь Росії, адже замість британських кораблів є турецькі кораблі, які якби не так загрожують Росії, як британські,
– зауважив Ус.

Чи готова Росія перешкоджати Китаю

Він пояснив, що значна частина українського зерна прямує в Китай.

"І коли Росія каже, що вона зупинить реалізацію Чорноморської зернової ініціативи, між строк читаємо, що "вона не дасть Китаю ту кількість зерна, на яку він розраховує". Чи готова Росія зараз сваритися з Китаєм – я не впевнений", – підсумував головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень.

"Зернова угода": головне

  • Міністр оборони Туреччини зазначив, що сторони угоди, яка дозволяє експорт українського зерна, наблизилися до того, щоби її продовжити.
  • Раніше міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков заявляв, що у Стамбулі завершилися дводенні переговори щодо "зернової угоди". Далі консультації мали бути онлайн.
  • За словами Росії, востаннє угоду на експорт зерна продовжували 18 березня на 60 днів, хоча стандартний термін продовження – 120 днів.