"Український слід" у вибухах на "Північних потоках": в ОПУ пояснили кому це справді вигідно

8 березня 2023, 20:25
Читать новость на русском

Британське видання The Times повідомило, що західним розвідкам було відомо протягом місяців ім’я українського приватного спонсора, який нібито профінансував підрив газопроводів "Північних потоків" в Балтійському морі. Його ім'я свідомо було вирішено не розкривати, щоб захистити Україну.

Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк вважає, що ця інформація зі ЗМІ не вплине до ставлення наших союзників до війни, а саме на оцінку агресивних дій Росії в Україні. Про це він розповів 24 Каналу.

Дивіться також Резніков відповів на закиди Україні щодо диверсій на "Північних потоках"

Росія хотіла налякати Європу

Він зазначив, що, аналізуючи ексцес у Балтійському морі, який стався у вересні 2022 року, варто не забувати про мотиви того, хто міг це вчинити.

Тоді Росія хотіла налякати Європу тим, що вона замерзне, адже залишиться без російського газу. Для цього країна-агресорка постійно створювала технічні проблеми на газогонах, перш за все на "Північному потіці-1". Там завжди щось пошкоджувалось, і Росія не могла полагодити. І після цього газогони були підірвані,
– зауважив Подоляк.

На його думку, єдиною країною, яка мала мотиви це зробити для того, щоб збільшити тиск на тоді ще європейських партнерів, була тільки Росія.

Михайло Подоляк про мотиви Росії щодо пошкодження "Північних потоків": дивіться відео

Нам це не потрібно

В України не було жодних мотивів для того, щоб це вчинити, тому що підрив газогонів "Північний потік":

  • не впливав на хід війни;
  • не виснажував ресурсне забезпечення Росії – не впливав прямо на те, що вона буде робити на полі бою;
  • не заважав Росії вести війну проти України. Більш того, це б створювало для Росії інформаційні приводи для того, щоб заявити, мовляв, "ми не тільки атакуємо, але й є постраждалою стороною".

Це нонсенс. Нам це не потрібно ні з тактичної, ні зі стратегічної точки зору,
– наголосив радник голови Офісу Президента України.

На його думку, в публікаціях ЗМІ дивно розставлені акценти: якась проукраїнська група, куди не входять громадяни України.

"До того ж, жодного офіційного підтвердження, що Україна якось причетна до цих інцидентів, немає", – зауважив Михайло Подоляк.

Версія видання The Times щодо "українського сліду" у диверсії на "Північних потоках"

  • У своїй публікації британське видання зазначило, що через тиждень після вибухів на "Північних потоках" було отримано розвідувальну інформацію, з якої з'ясувалось, що диверсію було організовано не американцями, росіянами чи поляками. Це була приватна ініціатива з України.
  • За інформацією видання, українець, ім'я якого не називають, який є приватним спонсором підривів, не пов'язаний з урядом президента України Володимира Зеленського.
  • На думку журналістів The Times, посадовці НАТО хотіли вберегти Україну від публічної сварки з Німеччиною, яка затримувала постачання військової допомоги, зокрема танків Leopard 2 та системи ППО IRIS-T.
  • У виданні припускають, що, мабуть, в Німеччині знали, хто несе відповідальність раніше від Адміністрації президента чи Міністерства оборони у Києві, які "були приголомшені доповіддю та заперечують свою причетність".
  • The Times додали, що ім'я "впливової фігури", яка профінансувала операцію, "обов'язково випливе, особливо якщо врахувати, що він залишив своєрідну візитну картку".