Від Мінських угод нічого доброго очікувати не доводиться, – Гриценко

2 квітня 2017, 23:00
Читать новость на русском

На переконання екс-міністра оборони Анатолія Гриценка, немає жодних якісних змін, які б говорили про те, що буде стійкий і довготривалий мир на Донбасі після домовленості про "режим тиші", адже позиція Путіна залишилася незмінною. Він не визнав себе агресором, не припиняє поставки на Донбас техніки, пального, боєприпасів.

Таку думку сайту "24" висловив екс-міністр оборони Анатолій Гриценко.

Анатолій Гриценко нагадав, що пункт про припинення вогню був першою позицією у мінських угодах, підписаних у 2014 році. Так само першим пунктом це було і в "Мінську-2" в 2015 році. Але проросійські бойовики десятки тисяч разів ці домовленості порушували.

"Припинення вогню – жест з боку України, який ще раз покаже підступність намірів Путіна. Можливо, світова спільнота розцінить цей крок України. Але відчуття, що наступив мир, немає", – зауважує екс-міністр.

Водночас, на переконання Анатолія Гриценка, Мінські угоди потрібно забути. Тому що Мінський формат Росія-агресор не визнала гарантом.

Треба починати пошук дипломатичного вирішення в іншому форматі. Коли за переговорним столом сидітимуть США і Великобританія – дві країни-підписанти Будапештського меморандуму. Також не Німеччина і Франція, а уповноважений представник ЄС, який представлятиме думку поляків, литовців, словаків. Тоді це буде інша історія. Перше, що треба визнати в рамках цього дипломатичного формату, що причиною конфлікту стала російська агресія,
– наголосив Гриценко.

За словами військового експерта, поки не буде поставлено правильний діагноз для пошуку рішень, то "цей дощ" – конфлікт на Донбасі – надовго. Принаймні, говорить Анатолій Гриценко, до жовтня.

"Поки завершаться вибори в європейських країнах і остаточно адміністрація Дональда Трампа не сформує свою позицію щодо України, на жаль, збройний конфлікт на Донбасі продовжуватиметься", – вважає Гриценко.

Нагадаємо, 29 березня тристороння контактна група у Мінську домовилась про нове припинення вогню на Донбасі, яке набуде чинності з 1 квітня 2017 року. Президент Петро Порошенко дав доручення про припинення вогню на Донбасі з 1 квітня Генеральному штабу Збройних сил України та Міністерству оборони.

Читайте також: "Переговорний застій": як розморозити перемовини по Донбасу?