Відомий вуличний художник, який пішов у ТрО, знову малює: історія харківського "Бенксі"
Відомий вуличний художник Гамлет Зіньківський, який раніше пішов у Тероборону, знову взяв "пензлик" до рук. Його роботи прикрашають розбомлений російськими ракетами Харків.
Гамлет розповідає, що готує місто до повернення людей, прикрашаючи його малюнками. Своєю історією він поділився із 24 каналом.
Раніше Вуличний художник формує образ Харкова: мурали, що змушують задуматись
Наприклад, чоловік розповів історію: в нього Харкові залишився друг-волонтер, якому всі залишали ключі. Згодом той виявив, що носить в рюкзаку 4 кілограми ключів. Тоді художник зобразив на стіні малюнок "твої ключі сумують за тобою".
Харків сильніший за смерть
Гамлет вступив до ТРО. Він розповів про своїх побратимів: хтось нищить ворога на передовій, хтось стоїть на блокпостах тощо. Зізнається, не очікував, що в місті буде така потужна хвиля волонтерів – це сила.
Харків сильніший за смерть. У Харкові зараз більше України, ніж у Львові, у Тернополі,
– переконаний Гамлет.
Перехід на українську
Гамлет не стримує емоції, коли говорить про обстріли його міста. Однак знає, що в майбутньому харків'яни відбудують ще краще. Крім того, він розповідає про перехід на українську
"Я не хочу більше в своєму житті російської мови. Це не мова толстого, достоєвського. Це мова окупанта", – додав художник.
Він наголошує, що не може топити за українську, розмовляючи російською. Крім того, переконаний, що слід викорінювати в собі все радянське.
Мистецтво має впливати
Гамлет розповідає, що стріт-арт надає додаткових цікавинок місту, створює нові сенси. Хоча створення робіт займає багато часу, буває до двох діб, але це того вартує. Він переконаний – мистецтво має впливати. Наприклад, для Гамлета важливо підтримувати й надихати волонтерів.
Художник підсумовує, що життя – це не те, скільки років ти можеш прожити, а що ти можеш за ці роки принести світові. Потрібно постійно думати, зокрема, про те, як зробити світ кращим.
Дивіться більше – історія харківського художника Гамлета: відео