Вигідна іпотека
Українці сьогодні неохоче беруть кредити на купівлю житла. Головна причина - високі відсоткові ставки. Наразі ефективні відсоткові ставки знаходяться на рівні 19-25%, зауважують учасники ринку. Проте банки вже сьогодні розробляють механізми, покликані здешевити позики для населення.
Фінансові установи впроваджують спільні програми із забудовниками та Державною іпотечною установою. «Безумовно іпотечні кредитні програми повинні дати поштовх до пожвавлення ринка. Ми на це сподіваємося, тому що фінанси є і банки готові кредитувати споживача. Ми впевнені, що період застою та цінового дна вже пройдено», - зауважує Президент асоціації ріелторів України Сергій Злидень.
За словами фахівців, саме спільна програма банків та Державної іпотечної установи є найбільш вигідною для позичальника. Адже середня номінальна ставка, за якою банки зможуть видавати кредити, становить 15%. Водночас ДІУ надає банкам фінансування під 11%. Важливо, що для позичальника ставка є фіксованою протягом всього строку кредитування і не може бути змінена.
Вимоги до клієнтів банку за спільною програмою фінансування практично не відрізняються від стандартних. «Головне сьогодні для клієнта - це розмір ставки кредитування, яка буде значно нижче ринкової. На даний момент ставки ефективні досягають 22%, в той час, як дана програма пропонуватиме ставку ефективну на рівні 16-17% річних. Це буде достатньо вигідна пропозиція для нашого клієнта», - переконана
менеджер з розробки іпотечних продуктів Піреус Банку в Україні Альона Сластьон.
Серед ключових вимог до позичальника для надання кредиту за спільною з ДІУ програмою фінансування - наявність офіційно підтвердженого доходу, який повинен у 2 рази перевищувати суму щомісячних виплат за кредитом. Важливо також, аби позичальник зміг сплатити перший внесок в обсязі 30% від суми кредиту. Проте в першу чергу експерти радять завітати до банка-партнера Державної іпотечної установи та проконсультуватися щодо можливості отримання кредиту.
«Насамперед необхідно перевірити відповідність основним критеріям програми, після чого позичальник може прийти у відділення банку, надати усі необхідні документи, які потрібні для отримання кредиту. Якщо банк ухвалює позитивне рішення щодо видачі позики, позичальник отримує кредит і після цього всі дії пов’язані з рефінансуванням кредиту виконуються банком та ДІУ без залучення клієнта», - говорить керівник департаменту роздрібного бізнесу Піреус Банку в Україні Олександр Гниленко.
Кількість банків, що розпочали співпрацю з Державною іпотечною установою у цьому році постійно зростає. Зазначимо, вже найближчим часом у співпраці з ДІУ видачу іпотечних кредитів своїм клієнтам за зниженими ставками розпочне Піреус Банк.