Винахід поляків може допомогти неповносправним у цілому світі
Штучна рука, яка може змінити життя багатьох неповносправних.
Науковці Вроцлавського технологічного університету створили роботизований протез із трьома рухомими пальцями. Механічна кінцівка може згинатись, повертатись та маніпулювати предметами. У команді розробників - четверо осіб, зокрема, двоє студентів.
”Пацієнт має змогу керувати кожним пальцем протеза окремо за допомогою зручної системи. Наразі це лише прототип, однак, сподіваємось, що знайдеться компанія, готова вкласти у нього кошти і вивести на ринок”, - каже розробник протеза Кшиштоф Кшиштофорскі.
За взаємодію між користувачем і механічною кінцівкою відповідають електроди. Вони вловлюють електричні імпульси м'язів і передають до мікропроцесора системи. Чип своєю чергою контролює моторчики кожного з алюмінієвих пальців - великого, вказівного і середнього. Завдяки цьому протез може виконати практично всі ті ж операції, що й людська рука.
Головний недолік - чимала вага. Через це розробкою не дуже зручно користуватися.
”У першу чергу потрібно полегшити протез. Зараз разом з батареями він важить 1 кг. Ми хочемо, аби вага не перевищувала 700 г, тобто дорівнювала вазі нормальної людської руки. Цього можна досягти використовуючи спеціальні високотехнологічні компоненти та новітні матеріали”, - каже розробник протеза Кшиштоф Кшиштофорскі.
Однак навіть якщо розробникам не вдасться здійснити задумане, їхній винахід має всі шанси стати масовим продуктом. А все завдяки низькій ціні. Порівняно з існуючими на ринку роботизованими протезами, польський - набагато дешевший.
”Загалом цей прототип коштує 20 000 злотих, це приблизно 7 000 доларів. На мою думку, якби таку роботизовану руку створили у США, то вона коштувала б кількасот тисяч, а можливо й цілий мільйон. Все може бути”, - каже розробник протеза Кшиштоф Кшиштофорскі.
Якщо науковці все ж знайдуть інвестора і запустять протез у серійне виробництво, то його ціна може ще знизитися. Відтак, це буде найдешевша у світі роботизована рука, здатна повністю замінити втрачену кінцівку.