"Вони зараз на коні": хто насправді переважає в оточенні Путіна
Головний "яструб" російської політики – це помічник Владіміра Путіна Ніколай Патрушев. Формально він ще займає посаду у Кремлі, але це вже можна вважати політичною пенсією.
Таку думку 24 Каналу висловив російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов, додавши, що в оточенні Путіна ще залишається міністр оборони Андрєй Бєлоусов. В умовах війни це принципово важлива посада й на ній також "яструб".
Дивіться також Глобальні загрози від вступу КНДР у війну: можливості її армії та наслідки союзу з Росією
Які сили зараз переважають у Кремлі
Варто зауважити, що Бєлоусов раніше був першим віцепрем'єром і відповідав за економічні питання. Тому переведення на посаду глави міноборони дещо звузило його можливості. Новим секретарем Радбезу став Сєргєй Шойгу, якому пророкують долю його заступників. Їм висунули звинувачення в корупції та ув'язнили.
Путін ним не задоволений. Сьогодні Радбез "хитається", а єдиного "кабінету", де можна зустрітися і сформувати хоч якийсь масштабний курс – немає. Генералами керує Ігор Сєчін, він очолює велику нафтову компанію, має вплив, але це все одно не дозволяє йому давати вказівки віцепрем'єрам,
– зауважив Аббас Галлямов.
З кабінету Патрушева так можна було робити, але не з кабінету Сєчіна. Все це локальні можливості, які не дозволяють створити систему. Тому зараз "система яструбів" виглядає розібрано, невпорядковано. Табір технократів, який є більш прагматичним і готовий помірковано відступати у деяких питаннях, зараз переважає.
Довідково! "Яструбами" називають прихильників жорсткої лінії керівництва країною, прихильників силових методів, активізації війни, відмови від переговорів. Технократи – це представники політичного типу, в якому головний акцент робиться на навичках, спеціалізації, вони намагаються дистанціюватися від певного політичного представництва чи ідеології.
"Яструби хочуть" йти в бій, а технократи не готові помирати. Вони прийшли, щоб красти й насолоджуватися життям. Ці люди зараз "на коні", але треба розуміти, що щодо кожного питання Путін може ухвалити "яструбине" рішення. Тому не можна сказати, що технократи перемогли,
– додав політтехнолог.
Однак після перемоги Дональда Трампа технократи дещо змінили свої думки. Вони відчули силу й хочуть рухатися вперед, але, скоріш за все, це тимчасовий стан справ. Виняток може статися тоді, коли буде відчутне просування росіян на фронті, відвоювання Курської області. У такому випадку технократи також стануть "яструбами".
Але як тільки поразка Росії стане очевидною, у Кремлі одразу заговорять про поступки та відмову від війни. Ці дві категорії політиків уже починають перекладати відповідальність одна на одну.