Окупанти для вивезення вкраденого намагаються відновити морські порти на Азовському морі
Джерело:
Генштаб ЗСУОднією з цілей війни проти України для росії був звичайний пограбунок. А для вивезення награбованого загарбники вирішили використати морські шляхи.
Однією з перевагою для російських окупантів в захопленні Півдня України стало те, що це відкрило їм шляхи до узбережжя Чорного та Азовського морів. Маючи значну перевагу в кораблях, ворог зумів заблокувати українські порти. Натомість в захоплених містах сам ними активно користується.
Варте уваги Чи можна закінчити війну до кінця року: Резніков пояснив, що для цього потрібно
Адже саме через море можна вивести значно більше краденого українського майна, в першу чергу – продовольства. Чим росіяни вже неодноразово користувалися.
За даними Генштабу ЗСУ, тепер окупанти намагаються відновити діяльність морських портів на узбережжі Азовського моря. Все це робиться з тією ж метою – вивезення захопленого майна морським шляхом.
На материковій Україні є три порти на узбережжі Азовського моря – Генічеськ, Бердянськ та Маріуполь. Є ще порт Керч в окупованому Криму, який був захоплений росіянами ще у 2014 році.
Важливо Як Україна готувала прорив Маріуполя: захисник розкрив подробиці неймовірної спецоперації
Варто нагадати, що 24 березня в захопленому росіянами порту Бердянськ знищили великий десантний корабель "орск", а також пошкодили ще два кораблі. Згодом в порту неодноразово лунали вибухи. Та 30 червня російські загарбники таки відправили перше судно з краденим українським зерном через порт Бердянська.
Натомість з порту Маріуполя загарбники відправляли судна з краденим металом зі знищених заводів.
Про що домовилися Україна та росія щодо вивезення українського зерна – дивіться відео