Вірменія назвала кількість загиблих у війні за Нагірний Карабах

3 січня 2021, 01:01
Читать новость на русском

Від початку ескалації конфлікту навколо Нагірного Карабаху і до кінця 2020 року судово-медичну експертизу у Вірменії пройшли 3330 тіл загиблих людей. Це може бути не остаточна цифра, адже тіла знаходять досі.

Вірменія повідомила про втрати у війні за Карабах

Станом на 1 січня 2020 року судово-медичну експертизу у Вірменії пройшли 3330 тіл загиблих у війні за Нагірний Карабах. Про це у фейсбуці повідомила прессекретарка міністерства охорони здоров'я країни Аліна Нікогосян.

До теми Росія виділила Вірменії гроші на допомогу переселенцям з Карабаху: сума

Мовиться про останнє загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном у період 27 вересня – 9 листопада 2020 року. Але тіла загиблих виявляють і донині, як зауважила Нікогосян.

За її словами, наразі тільки 436 тіл ідентифіковані, ще щодо 871 тривають аналізи. На жаль, такі темпи – це максимум, який через технічні причини зараз Вірменія може собі дозволити.

Влада країни вже придбала "єдину лінію судово-генетичного тестування", аби найближчим часом прискорити процес, встановити особи усіх загиблих та видати їх родичам для належного поховання.

Зверніть увагу: 28 грудня Азербайджан повідомив, що під час воєнних дій у Нагірному Карабасі загинули 2 823 військових цієї країни.

Війна за Нагірний Карабах: коротко про загострення 2020 року

  • Нагірний Карабах є частиною Азербайджану, однак контроль над нею та деякими іншими територіями Баку втратив після розпаду СРСР та війни 1991 – 1994 років.
  • 27 вересня 2020 року Азербайджан у збройний спосіб вирішив відновити контроль над цими територіями, які вважав окупованими Вірменією.
  • Активні бойові дії тривали до 9 листопада, того дня Єреван та Баку за посередництва Кремля підписали угоду про повне припинення військових операцій.
  • Сторони зупинилися на тих позиціях, які займали станом на 9 листопада (зауважимо, Азербайджан значно просунувся у процесі поновлення контролю за своїми міжнародно визнаними територіями).
  • На лінію контакту сторін та коридор, який з'єднує Вірменію з Нагірним Карабахом поставили російських миротворців.