На кону важливе: чому Байден не може піти на поступки республіканцям
У США тривають дискусії щодо виділення Україні військової допомоги на суму 61 мільярд доларів. Республіканці та демократи поки не можуть дійти згоди. Навіть повідомлялося, що Джо Байден піде на поступки у питанні імміграційної політики, щоб Сенат все-таки ухвалив рішення про кошти для України та Ізраїлю.
В американському суспільстві справді є запит на посилення імміграційної політики. Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян, додавши, що загалом Байден не проти цього, але він не погоджується з іншими вимогами республіканців.
Дивіться також Відомий антиукраїнськими заявами Рамасвамі вийшов із президентських перегонів у США: яка причина
Чому Байден не може погодитись на пропозицію республіканців
Останні опитування показують, що більшість населення США не згодні з політикою Байдена щодо мігрантів та вимагають її посилення. Президент з таким запитом суспільства погоджується, однак виступає проти так званого проєкту "стіна", який передбачає будівництво загороджень на кордоні з Мексикою.
Водночас це питання символічне та важливе для опонентів Байдена – республіканців. Вони йдуть на свої перші вибори, тому проблема міграції має ще й пропагандистське спрямування. Також це проєкт, на якому створюються гроші, а це республіканський штат. Відповідно мовиться про спонсорів та інтереси виробників-лобістів від цих штатів, які представляють сенатори.
Виборці Байдена очікують від нього менш різкої міграційної політики, ніж того хочуть республіканці. Якщо він зараз піде на більшу частину поступок, то не президент отримає дивіденди, а республіканці, бо це робилося під їхнім тиском. Тож на кону важливе,
– зауважив політолог.
Якщо Байден не піде на жодні поступки, то також втратить певну частину підтримки, оскільки питання міграції "перезріло" у США. Зараз воно на вістрі суспільної уваги. Вкладалося багато політичних, медійних ресурсів, щоб саме ця тема стала наріжною. Не безробіття, безпека на вулицях, чи питання расової політики всередині США.
Є певні моменти, коли ті чи інші питання стають особливо гострими та вагомими у суспільстві. Наразі всі говорять про міграцію і це питання "перебиватиме" інші: Україну, Китай, проблеми економіки, чого завгодно – все це буде на другому плані.
Я думаю, що в лютому 2024 року його вдасться остаточно вирішити. Можливо, навіть у січні. Не думаю, що затягнуть до березня,
– припустив Олег Саакян.
Допомога Україні від США: актуальні новини
- Джо Байден зустрівся з конгресменами, щоб обговорити схвалення військової допомоги Україні. Спілкуючись з журналістами, він наголосив, що більшість конгресменів підтримують виділення коштів. Можливий провал у голосуванні Байден назвав катастрофою.
- У Білому домі прокоментували зустріч Байдена з керівництвом Конгресу. Там зазначили, що президент закликав продемонструвати рішучість США та швидко надати потрібне фінансування Україні. Джо Байден також сказав, що бездіяльність Конгресу ставить під загрозу національну безпеку країни та цілого світу.
- Член Республіканської партії Борис Пінкус зауважив, що є дві дати, коли Україні можуть виділити допомогу. Мовиться про 19 січня, тоді розглядають продовження державного бюджету. Також це може статися 2 лютого, однак Пінкус назвав це запасним варіантом і висловив сподівання, що все станеться швидше.