Також американський лідер наголосив на важливості забезпечення України необхідними ресурсами. Перед цим український нардеп Ярослав Железняк запевняв, що лідер демократів у Сенаті Чак Шумер заявив щодо допомоги Україні, що "ми ближче, ніж коли-небудь".

Дивіться також Говорять про обережний прогрес: Байден зустрівся з лідерами Конгресу щодо допомоги Україні

Що кажуть у Білому домі про зустріч з керівництвом Конгресу

У Білому домі розповіли, що Джо Байден чітко сказав про те, що бездіяльність Конгресу ставить під загрозу національну безпеку Сполучених Штатів, НАТО та решти вільного світу.

Президент закликав Конгрес швидко надати додаткове фінансування для підтримки України та надіслати потужний сигнал про рішучість США,
– пояснили в Білому домі.

Там запевнили, що президент США також дав зрозуміти, що вони повинні діяти зараз, щоб вирішити виклики на кордоні. Ба більше, Джо Байден запевнив, що його надихає прогрес, досягнутий у двопартійних переговорах, що відбуваються в Сенаті.

"Він висловив свою прихильність досягненню двопартійної угоди щодо прикордонної політики та необхідності додаткових ресурсів на кордоні. Президент закликав Конгрес якнайшвидше ухвалити повну додаткову програму з національної безпеки", – запевнили у Білому домі.

Що цьому передувало

  • Торік Конгрес США не проголосував за пакет допомоги Україні, Ізраїлю, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів. Окрім того, спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.
  • Республіканці та демократи не змогли досягти угоди саме щодо кордону, тому й не проголосували за допомогу Україні у 2023 році.
  • Вже після зустрічі Джо Байдена з керівництвом Конгресу спікер Майк Джонсон запевнив, що зустріч в Білому домі була "продуктивною". Політик запевнив, що, мовляв, він говорив демократам та Джо Байдену: "Ми повинні змінити ситуацію на кордоні – суттєві зміни у політиці".
  • За результатами зустрічі головний перемовник від демократів Кріс Мерфі заявив, що він брав достатньо участі у переговорах, щоб знати, коли вони наближаються до завершення, і він відчуває, що вони вже там. Детальніше про думки щодо перемовин читайте тут.