90% грошей залишаються у США: у WP пояснили найбільший секрет військової допомоги Україні

30 листопада 2023, 18:18
Читать новость на русском

Джерело:

The Washington Post

Конгрес США виділив десятки мільярдів доларів на зброю для України. Як зауважили експерти, щонайменше 117 виробничих ліній у 31 штаті отримують ці кошти.

Власне, це і вважається однією з найбільших таємниць про військову допомогу з боку США. Мовиться про те, що більшість коштів, які виділяють нашій державі, не покидають межі Сполучених Штатів.

Читайте також "Такого не було десятиліття": війна в Україні зміцнила оборонно-промислову базу США

90% коштів пішли американцям

Відтак, кошти, виділені конгресменами на озброєння ЗСУ, не отримує Київ. Їх освоюють на території США, спрямовуючи на виробництво нового озброєння або ж для заміни того, яке Україна отримала з запасів Америки. На це звернув увагу колишній автор промов президента Джорджа Буша-молодшого і науковий співробітник American Enterprise Institute Марк Тіссен у своїй статті.

З 68 мільярдів доларів на військову і пов'язану з нею допомогу, які Конгрес виділив після початку вторгнення Росії в Україну, майже 90% пішли американцям, як показав один з аналізів,
– каже Марк Тіссен.

У The Washington Post він зазначив, що цій реальності не відповідають дії деяких американських законодавців. Для прикладу навів сенатора-республіканця від штату Огайо Джея Д. Венса. Коли той долучився до пікету "Об'єднання робітників автопрому" у жовтні на заводі Jeep у Толедо, він заявив, що прагне "продемонструвати підтримку" у своєму штаті.

Водночас такої ж солідарності він не проявляв з робітниками "Об'єднання", але вже у Лаймі, що у штаті Огайо, які займаються виготовленням танків Abrams і бойових машин Stryker для нашої держави. Власне, Венс висловлюється проти виділення допомоги нашій державі, як і республіканець Джим Джордан, чий округ охоплює також Лайм.

Виборці в Огайо могли б очікувати, що обрані ними лідери будуть підштовхувати адміністрацію Байдена надати Україні більше танків і машин, вироблених у Лаймі, або вимагати, щоб їх було включено до пакета допомоги Україні, який незабаром розглядатиме Конгрес,
– каже автор.

Він додає, що натомість Венс і Джордан борються за те, щоб Україна не отримала ані більше танків, ані більше бойових машин, виготовлених на єдиному танковому заводі у США.